Latvijā
Politika

Liepiņa min sev svarīgus jautājumus par “KPV LV” nākotni0


Partijas “KPV LV” pārstāvji – valdes locekļi Linda Liepiņa, Didzis Šmits, Atis Zakatistovs un Ralfs Nemiro tikšanās laikā ar apvienības “Attīstībai/Par!” pārstāvjiem, kurā turpina jaunās koalīcijas veidošanas sarunās pērn 23. oktobrī.
Partijas “KPV LV” pārstāvji – valdes locekļi Linda Liepiņa, Didzis Šmits, Atis Zakatistovs un Ralfs Nemiro tikšanās laikā ar apvienības “Attīstībai/Par!” pārstāvjiem, kurā turpina jaunās koalīcijas veidošanas sarunās pērn 23. oktobrī.
Foto: LETA

Partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētājas amatu pametusī parlamentāriete Linda Liepiņa neizslēdz pārstāvētās partijas atstāšanu, izriet no politiķes teiktā intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze”.

Politiķe stāsta, ka, nākot politikā, viņu esot uzrunājuši gandrīz visi tā laika nopietnie politiskie spēki, un viņas izvēle krita par labu “KPV LV”. Galvenais faktors šai izvēlei bijis tas, ka organizācija ir jauna. “Jaunu organizāciju ir daudz lielākas iespējas veidot tādu, kādu to gribētu redzēt,” viņa teica.

“Nākamais jautājums, uz kuru gribu rast atbildi 23.februārī [“KPV LV” kongresā]”, ir – vai man joprojām ir šī aknu sajūta un vai tā būs? Ka tur ir cilvēki, kuri domā līdzīgi man, un ir vērts cīnīties ne tikai ar ārēju, bet arī iekšēju organizācijas kultūru. Par to, kādai jābūt mūsu politiskajai partijai, un kurā virzienā mums būtu jāiet? Ja tas tā nav, vai ir vērts tērēt enerģiju šādas organizācijas iekšienē? Varbūt tos pašus mērķus var sasniegt citādā ceļā, lai gan nekādu lēmumu neesmu vēl pieņēmusi,” viņa pauda.

Viņaprāt, “KPV LV” ir pievīlusi savus vēlētājus, ejot valdībā, kuru vada “Jaunās Vienotības” pārstāvji.

Politiku Liepiņa gan atstāt negrasās.

Kā vēstīts, Liepiņa atstājusi partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētājas un valdes locekles amatu, šādu lēmumu skaidrojot ar vairākiem iemesliem. Tostarp, ņemot vērā “KPV LV” pieņemto lēmumu pievienoties “Jaunās Vienotības” vadītajai valdībai, kuru Liepiņa balsojumā neatbalstīja, un partijas līdzpriekšsēdētāja Artusa Kaimiņa (KPV LV) “vairāku izgājienu dēļ” pēdējās nedēļās.

Vēl viens no iemesliem esot ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) ar valdi jeb partijas vadību nesaskaņotais lēmums par to, kuru cilvēku virzīt iecelšanai Ventspils brīvostas valdē, skaidroja Liepiņa. Viņa pieļāva, ka attiecīgais lēmums pieņemts pēc aizkulišu vienošanās.

Partijas “KPV LV” darbībā pēdējā laikā vērojami dažādi sarežģījumi. Partijas Saeimas frakcija nebija vienota jautājumā par valdības apstiprināšanu, “KPV LV” 11 deputātiem balsojot par un pieciem pret, tajā skaitā Liepiņa.

Reizē frakcija vienojusies turpināt darbu divos līmeņos, atsevišķi tiekoties gan visas frakcijas, gan tikai tās koalīciju pārstāvošajiem deputātiem. Savukārt no partijas un frakcijas izslēgtais Aldis Gobzems paziņojis, ka laika gaitā tiks radīts “jauns veidojums”.

LA.lv