Liepiņš ieņem 4. vietu Baltijas velobrauciena trešajā posmā 0

Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš trešdien Baltijas velobrauciena “Baltic Chain Tour” trešajā posmā finišēja 4. vietā, būdams labākais no Latvijas riteņbraucējiem, informē organizatori.

Notriektā tautumeita 6

Liepiņš no “Alpha Baltic/Unitymarathons.com” komandas finiša spurtā zaudēja posma uzvarētājam Andrejam Sazonovam no Krievijas nacionālas izlases, kā arī vācietim Marselam Meisenam un igaunim Martinam Lāsam.

Lielā grupa 171,1 kilometrus garo distanci no Vīlandes līdz Otepei veica trīs stundās, 53 minūtēs un 12 sekundēs. Arī pārējie Latvijas riteņbraucēji finišēja lielajā grupā ar vienādu rezultātu – Andris Smirnovs ieņēma 19. vietu, Indulis Bekmanis 20., Armands Bēcis 34., Kristofers Rācenājs 36., Andris Vosekalns 53., bet Reinis Adrijanovs 97. vietu 114 palikušo dalībnieku konkurencē.

Kopvērtējumā par līderi kļuva Marsels Meisens no “BKCP-Powerplus” komandas, kurš par vienu sekundi apsteidz poli Mateušu Komaru. Labākais no Latvijas sportistiem pēc trīs posmiem ir Liepiņš, kurš līderim zaudē 19 sekundes un ieņem 12. vietu. Vienu vietu aiz viņa atrodas Bekmanis.

Nākamais velobrauciena posms ceturtdien risināsies Latvijā, kad dalībnieki veiks 178 kilometrus no Smiltenes līdz Siguldai, pirms finiša veicot arī divus apļus Siguldas apkārtnē.

Baltijas velobrauciens, kuram ir piešķirta Starptautiskās riteņbraukšanas federācijas (UCI) 2.2 kategorija, norisināsies līdz svētdienai, pēdējos posmus aizvadot Lietuvā.

“Baltic Chain Tour” ir tradīcijām bagāts daudzdienu velobrauciens, kurš bija ļoti populārs jau no tā pirmsākumiem – 1950.gadiem. Lai arī pēc Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarības atjaunošanas tas apsīka, tomēr 2011. gadā, pateicoties visu trīs valstu riteņbraukšanas federāciju prezidentu noslēgtajam memorandam, sacensības tika atjaunotas, un tās sekmīgi norisinājušās jau divus gadus.