Sports
Citi sporta veidi

Liepiņš izcīna uzvaru “Baltic Chain” velobraucienā0

foto – Sintija Zandersone/LETA

Latvijas šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš no “One Pro” vienības svētdien izcīnīja uzvaru daudzdienu velobrauciena “Baltic Chain” (“Baltijas ceļš”) (UCI kat.2.2) kopvērtējumā.

Svētdien sacensību trešajā – pēdējā – posmā riteņbraucēji veica 160 kilometrus no Panevēžas līdz Viļņai, kur uzvaru izcīnīja vācietis Jonass Bokelohs (“Brandenburg”). Uzvarētājs finišu sasniedza pēc trim stundām, 42 minūtēm un četrām sekundēm.

Šī posma labākais braucējs tika noskaidrots sprints finišā, kur Bokelohs pārspēja igauni Martinu Lāsu (“Illuminate”) un Liepiņu.

Vēl noslēdzošajā etapā desmito vietu ieguva Māris Kalveršs no “Evelo” komandas.

Noslēgumā par šī velobrauciena uzvarētāju tika kronēts tieši Liepiņš.

Sacensības sākās Igaunijā, prologā trešo vietu izcīnot Flaksim, bet pirmajā posmā otrajam finišējot Liepiņam, kurš jau sestdien Siguldā otrajā etapā izcīnīja uzvaru.

Šī gada velobrauciena mērķis Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgadē bija vienot visas trīs Baltijas valstis caur augsta līmeņa riteņbraukšanas sacensībām.

Saistītie raksti

Pērn par šī velobrauciena kopvērtējuma uzvarētāju kļuva Norvēģijas riteņbraucējs Hermans Dāls, bet otrais bija latvietis Māris Bogdanovičs. Tieši viņš ir pēdējais Latvijas riteņbraucējs, kuram izdevies uzvarēt “Baltic Chain” kopvērtējumā, jo dobelnieks bija labākais 2016. gadā, kad sacensības notika tikai Lietuvā.

Pirmais Baltijas daudzdienu velobrauciens notika 1955. gadā, bet šī tradīcija pārtrūka pēc 1987.gada. Savukārt sacensības pēc visu trīs Baltijas valstu riteņbraukšanas federāciju prezidentu kopīga memoranda, tika atjaunotas 2011. gadā.

LA.lv