×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. augusts, 2015
Drukāt

Liepņš: Kultūras iestādes nevar reģistrēties kā bezpeļņas organizācijas (3)

Foto - LetaFoto - Leta

Kultūras iestādes nevar pārreģistrēties no kapitālsabiedrībām par bezpeļņas organizācijām, jo “Likums par bezpeļņas organizāciju” ir zaudējis spēku jau 2006. gadā, intervijā aģentūrai BNS sacīja Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš.

Tādējādi viņš oponēja finanšu ministra Jāņa Reira ierosinājumam, ka kultūras iestādēm, kuras nevēlas pārskaitīt valsts budžetā gūto peļņu, būtu jāpārreģistrējas no kapitālsabiedrībām par bezpeļņas organizācijām.

Liepiņš pauda, ka attiecībā uz kultūras iestādēm “situācija vienmēr ir atrisināta saprātīgā veidā”.

“Ja kādai kultūras iestādei grāmatvedībā peļņa ir parādījusies, tad Ministru kabinets vienmēr ir sapratis, ka tā nu nav tā vieta, no kurienes valstij būtu jāpaņem nauda, un šo nosacīto peļņu ir atstājis reinvestīcijām. Nekas jau nav jādara – vienkārši jāpieņem saprātīgi un nepolitiski lēmumi,” sacīja LNOB vadītājs.

Tāpat viņš uzsvēra, ka Latvijas likumdošana faktiski neparedz iespēju LNOB pārreģistrēties kādā citā uzņēmējdarbības formā.

“Nu kas tad opera būs – dziedāšanas biedrība? Varbūt mums pievienoties pie operas fonda kā pie labdarības organizācijas? Un kas tad būs šī valsts dotācija? Ikgadēja biedra nauda? Mēs tādā veidā nedaudz nodarbojamies ar muļķībām. Varbūt likumos ir vienkārši jāveic labojumi un jāparedz, ka valsts kultūras, veselības un izglītības iestāžu peļņa, ja tāda grāmatvedībā ir izveidojusies, ir jāinvestē nākamā gada darbībā,” teica Liepiņš.

Jau vēstīts, ka Kultūras ministrijas priekšlikums atbrīvot vairākas kultūras iestādes no dividenžu maksāšanas valstij, to peļņu novirzot kapitālsabiedrību materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, radīja asus strīdus valdības sēdē, un valdība ar balsojumu neatbalstīja “Latvijas Koncertu”, LNOB, Latvijas Leļļu teātra un JRT atbrīvošanu no dividenžu izmaksas valstij. Kultūras ministre pēc valdības lēmuma komentēja, ka lēmums ir signāls, ka teātriem, operai, orķestriem nevajag censties piesaistīt ziedojumus un papildu finansējumu.

Valdība ir apņēmusies par šo jautājumu lemt vēlreiz.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Liepiņam lūdzu izlasīt Tautas Tribunālu un uzrakstīt skaņdarbu par Linardu Grantiņu.

  Lūdzu izlasīt manus komentārus H 86 interneta vietnē Tautas Tribunāls.

 2. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Valdībai jānoņem pirmkārt nodokļu slogs no daudzbērnu ģimenēm!!!

  Lasīt tautas tribunāls internetā!

 3. Liepiņš iznīdēja Nacionālās operas nosaukumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+