×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Lietā par cilvēka nolaupīšanu un nogalināšanu prasa bargus cietumsodus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Krimināllietā par cilvēka sagrābšanu, nolaupīšanu un nogalināšanu abiem apsūdzētajiem prokurors pieprasījis brīvības atņemšanu uz 18 gadiem bez mantas konfiskācijas un ar trīs gadu dalību probācijas pasākumos, informēja Jēkabpils rajona tiesā.

Sakarā ar grozījumiem apsūdzībā – apsūdzība pēc Krimināllikuma 153.panta 3.daļas mainīta uz 153.panta 1.daļu “Par personas sagrābšanu, lietojot vardarbību vai draudus, vai aizvešanu ar viltu vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli (personas nolaupīšana)” – apsūdzēto advokāti ir lūguši laiku sagatavoties debašu turpinājumam. Turpināt lietas iztiesāšanu plānots 22.maijā.

Abiem apsūdzētajiem apsūdzība celta arī pēc Krimināllikuma 117.panta 4.punkta un 117.panta 10.punkta – par slepkavību, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību, ja to izdarījusi personu grupa.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai abi apsūdzētie atriebības nolūkā, būdami alkohola ietekmē, pie kāda veikala sagaidījuši cietušo. Pielietojot vardarbību ar fizisku spēku, apsūdzētie ievietojuši cietušo automašīnas bagāžas nodalījumā un aizveduši uz neapdzīvotu vietu mežā.

Mežā cietušajam sperts ar kājām pa galvu, seju un citām ķermeņa daļām. Abi apsūdzētie arī lēkuši cietušajam virsū, kamēr viņš tobrīd piekauts jau gulējis zemē. No nodarītajiem miesas bojājumiem cietušais miris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+