Ekonomika
Bizness

Lietā par nelikumībām “Ogres komercbanka” maksātnespējas procesā iesaistītas sešas personas0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Publicitātes foto/pixabay.com

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) jūlijā veikusi kratīšanas un sešām personām piemērojusi “kriminālprocesuālo statusu” krimināllietā par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas faktu un pilnvaru pārsniegšanu AS “Ogres komercbanka” maksātnespējas procesa laikā, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas (VP) preses pārstāve Ilze Jurēvica.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija, LRA) mikroblogošanas vietnē “Twitter” pagājušās nedēļas nogalē paziņoja, ka viņam daudzi jautājot, vai taisnība, ka Valkas novada domes deputāts Aivars Sjademe (VL-TB/LNNK) bijis aizturēts un viņa mājās Valkas pagastā notikusi kratīšana. Krauklis to nevarot ne apstiprināt, ne noliegt. Pats Sjademe aģentūrai LETA šodien komentējot Kraukļa rakstīto, pieļāvis, ka domes priekšsēdētājs, iespējams, ir “par daudz ierāvis”.

Likumsargi neesot pratinājuši deputātu, tāpat viņam neesot piemērots kāds statuss, un arī aizturēšanu un mājokļa kratīšanu Sjademe sauc par muļķībām.

Uz aģentūra LETA jautājumu vai Sjademe tika aizturēts un viņa dzīvesvietā veikta kratīšana, VP pārstāve Jurēvica neminot personas vārdus atbildēja, ka ENAP amatpersonas jūlijā veica vairākas izmeklēšanas darbības, tajā skaitā kratīšanas dažādās Latvijas vietās un personu aizturēšanas.

Izmeklēšanas darbības veiktas 2017.gadā sāktajā kriminālprocesā par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas faktu un pilnvaru pārsniegšanu “Ogres komercbanka” maksātnespējas procesa laikā.

Sešām personām jūlijā ir piemēroti kriminālprocesuālie statusi un drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Policija nekomentē kādi tieši statusi piemēroti, taču saskaņā ar likumu pastāv aizturētā, personas pret kuru sākts kriminālprocess statuss, aizdomās turētā un apsūdzētā statuss.

“Lietas ietvaros tiek skaidroti visi apstākļi un iesaistīto personu lomas. Šobrīd izmeklēšanas interesēs plašāki komentāri netiek sniegti,” norādīja Jurēvica.

Sjademes amatpersonas deklarācija un LETA arhīvs liecina, ka viņa brālis ir Latvijas Zvērinātu advokātu padomes loceklis Raivo Sjademe, kurš savulaik bija likvidējamās “Ogres komercbankas” administrators. Sjademe gan pašlaik vairs nav administratora statusā, taču ar viņu aģentūrai LETA patlaban nav izdevies sazināties, lai noskaidrotu vai advokātam ir kāda informācija par policijas izmeklēto kriminālprocesu.

Jau ziņots, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) “Ogres komercbankas” licenci anulēja 2006.gada beigās, un 2007.gadā Rīgas apgabaltiesa atzina banku par likvidējamu. 2014.gadā banka tika pasludināta par maksātnespējīgu, un tai tika sākta bankrota procedūra.
2015.gada 2.jūlijā ar tiesas lēmumu tika pabeigta “Ogres komercbankas” bankrota procedūra un izbeigts bankas maksātnespējas process. Tas nozīmē, ka bankas administrators ir atsavinājis visus bankas aktīvus un atbilstoši iegūto līdzekļu apmēram daļēji apmierinājis kreditoru pieteiktos prasījumus, iepriekš informēja FKTK.

LA.lv