×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
30. decembris, 2017
Drukāt

Lieta par slepkavības mēģinājumu Dagdas novadā nodota tiesai

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Lieta par slepkavības mēģinājuma Dagdas novadā nodot izskatīšanai Daugavpils tiesā, aģentūra LETA noskaidroja Latgales tiesas apgabala prokuratūrā.

Aizdomās par slepkavības mēģinājumu Dagdas novadā turamo policijas redzeslokā iepriekš nonākušu vīrieti likumsargi aizturēja aprīļa vidū.

Jau vēstīts, ka 14.aprīlī VP Krāslavas iecirknī tika saņemta informāciju, ka no Dagdas novada Anzeļu pagasta ārstniecības iestādē nogādātas divas personas, kurām mediķi konstatējuši šautas brūces. Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess.

Jau tajā pašā dienā, veicot operatīvus pasākumus un izmeklēšanas darbības, aizdomās par slepkavības mēģinājumu, kas izdarīts vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā, tas ir, pielietojot šaujamieroci, aizturēts kāds 1970.gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, divi 1985. un 1993.gadā dzimušie vīrieši bija atbraukuši uz savu nesen iegādāto īpašumu, kurā viņu ierašanos brīdi vēl dzīvoja iepriekšējais saimnieks. Abas puses vienojās, ka vīrietis desmit dienās varēs sakravāt savas mantas un līdz mēneša beigām pārvāksies, taču vēlāk, ap plkst.21, kad cietušie bijuši pirtī, vīrietis viņu virzienā veicis trīs mērķtiecīgus šāvienus ar bisei līdzīgu priekšmetu.

Kriminālprocess klasificēts pēc Krimināllikuma 117.panta 3.punkta – par slepkavību, ja tā izdarīta vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā. Par šādu likumpārkāpumu vainīgajām personām paredzēts sods ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+