×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. augusts, 2012
Drukāt

Lietainā laika dēļ ir grūtības ar rekordražas novākšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Lietainā laika dēļ ir grūtības ar rekordražas novākšanu, šodien LTV1 raidījumā “Labrīt, Latvija” teica zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Laiks ir mitrs, katru dienu līst, un ražas novākšanai šie laika apstākļi nav tie labāki, uzsvēra ministre. Graudi ir mitri, bet kalšu jaudas ir noslogotas, zemnieki meklē dažādas iespējas, kā kaltēt graudus.

Straujuma akcentēja, ka rekordraža – tas ir labi, bet vēl lieliskāk būtu, ja arī laika apstākļi būtu labāki un izteica cerību, ka laika prognoze – vismaz šīs nedēļas otrajā pusē sinoptiķi nesola lietu – piepildīsies. Viss atkarīgs no laika apstākļiem, akcentēja ministre.

Tomēr sliktie laika apstākļi neietekmēs pārtikas graudu kvalitāti, uzskata Straujuma, un tie netiks novirzīti lopbarībai. “Arī lopbarības graudiem cena ir laba,” teica ministre.

Kā ziņots, Zemkopības ministrijas prognozes liecina, ka šogad graudu kopraža varētu sasniegt 1,8 miljonus tonnu, vairāk nekā par 60% pārsniedzot iepriekšējo gadu rādītājus.

Augustā pārtikas kviešu un lopbarības kviešu vidējā iepirkuma cena Latvijā turpina palielināties un patlaban ir par 18% augstāka nekā 2011.gada augustā, arī graudu cenas pasaules biržās joprojām saglabājas stabili augstas.

Līdzšinējam graudu cenu būtiskajam pieaugumam par iemeslu ir vairāki apstākļi, piemēram, nelabvēlīgie laika apstākļi ASV, Melnās jūras reģionā, Eiropas Savienībā un prognozētā graudu ražas samazināšanās. Tiek prognozēts, ka Krievijā, Kazahstānā un Austrālijā būs nepietiekama kviešu, bet ASV – kukurūzas raža.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+