×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Lietavas un vēji leknākajos laukos atnesuši veldri

Foto - Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrsFoto - Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Spēcīgās lietavas un vējš, kā arī pārlieku dāsna slāpekļa papildmēslojuma deva daudzus leknos labības laukus sagāzuši veldrē, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības ekspertu veiktie apsekojumi.

Kurzemē visvairāk cietuši “Edvins” ziemas kvieši, kā arī rudzi, bet dažviet atsevišķi vasaras miežu lauki. Arī Zemgalē veldre visvairāk skārusi šīs šķirnes ziemas kviešus. Latgales un Vidzemes reģionos veldre novērota tikai dažviet, kur sējumi bijuši sabiezināti, tādēļ veldres nodarītā skāde pagaidām uzskatāma par nenozīmīgu.

LLKC Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis komentē, ka veldres skartajos laukos cietusi būs kā raža, tā graudu kvalitāte. Arī novākšana būs ļoti apgrūtināta. Agronomi gan atzīst, ka veldrē krīt tie lauki, kas saņēmuši pamatīgu slāpekļa papildmēslojuma normu – augstāku kā iesaka selekcionāri, un arī tie lauki, kuros ir pieļautas kļūdas, lietojot augu augšanas regulatorus.

Agrākos ziemas kviešus plānots vākt jūlija pašās beigās vai augusta sākumā, jo pašlaik kviešu laukos vēl notiek augļa – grauda attīstība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+