Laukos
Graudkopība

Lietavu dēļ daudzviet būtiski kavējas lauku darbi 0


Pavasara sējas darbi.
Pavasara sējas darbi.
Foto: LETA

Jau trešo gadu pēc kārtas laika apstākļi nav lauksaimniekiem labvēlīgi. 2016. gads atnesa divus mēnešus ilgu sausumu, 2017. gads – lietavas un plūdus, kuru dēļ zemnieki nevarēja tikt uz lauka, bet jau iesētās kultūras daudzviet noslāpa. Arī 2018. gads vismaz pagaidām bagātas ražas nesola, izpētījuši LNT žurnālisti.

Galgauskas pagasta zemnieku saimniecības “Torņkalns” saimnieks Andris Gargurnis līdz pēdējam cerēja, ka ziemas rapsis izaugs, taču nu esot pilnīgi skaidrs – visi 140 hektāri ziemas rapša jāpārsēj no jauna. Tas nes zemniekam lielus zaudējumus, jo rapsī ieguldīti apmēram 200 eiro uz hektāru. Ziemas kvieši gan esot labi pārziemojuši, gaidāma arī laba raža, taču rudens lietavu dēļ zemnieks spējis apsēt vien 83 hektārus – mazāk nekā piekto daļu visas plānotās platības.

Saistītie raksti

Gulbenes novadā slapjo lauku dēļ masveida sējas darbi pat vēl nav sākušies, lielākā daļa Gulbenes novada zemnieku vēl tikai ar zemi.

Latgalē un Vidzemē vasarāju īpatsvars sasniegšot pat 90%, prognozē Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centrā. Sēja varētu aizkavēties, kas var negatīvi ietekmēt ražu. Zemgalē un Kurzemē situācija gan esot labāka.

LA.lv