×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. jūnijs, 2015
Drukāt

Lietavu izraisītos plūdos Tbilisi vismaz astoņi bojāgājušie

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Svētdienas naktī Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi spēcīgas lietavas izraisīja plūdus, dabas stihijai pārraujot ceļus un citu infrastruktūru, stipri sabojājot zooloģisko dārzu, no kura aizbēguši dzīvnieki, kā arī prasot vismaz astoņu cilvēku dzīvību.

Gruzijas amatpersonas informē, ka vairāki cilvēki ir uzskatāmi par bezvēsts pazudušiem.

Gāzes kompānija “Kaztransgaz-Tbilisi” informēja, ka Veres upes iziešanas no krastiem un plūdu citps rajonos rezultātā nopostīti gāzesvadi, tādēļ vairākās vietās pārtraukta gāzes piegāde, bet labošanas darbus kavē applūdušie ceļi.

Tbilisi elektroapgādes kompānija “Telasi”, kuru kontrolē uzņēmums “Inter RAO”, paziņoja, ka vairākiem Gruzijas galvaspilsētas rajoniem noteikti elektropiegādes ierobežojumi, jo lietavu rezultātā applūdinātas vairākas apakšstacijas, kā arī elektropārvades augstsprieguma līnijas “Vera 1” un “Vera 2”.

Arī elektroapgādes labošanas darbus kavē plūdu pārrautie ceļi.

Gruzijas prezidents Georgijs Margvelašvili izteica līdzjūtību plūdos cietušajiem, tomēr viņš pauda pārliecību, ka kopīgiem spēkiem visu ir iespējams atjaunot, lai gan “par stihijas upuriem kļuvušos cilvēkus, atgūt diemžēl nav iespējams”.

Premjerministrs Iraklis Garibašvili atzina, ka zaudējumi pilsētai ir milzīgi un paies ilgs laiks, līdz tiks likvidētas stihijas sekas un dzīve Tbilisi atgriezīsies ierastajā ritmā.

Vislielākos zaudējumus dabas katastrofā cieta Tbilisi zooloģiskais dārzs, no kura daļa dzīvnieku ir aizbēguši pat ārpus Gruzijas galvaspilsētas robežām.

Plūdos gājuši bojā vairāki zooloģiskā dārza darbinieki, kas centās glābt dzīvniekus, tostarp Guliko Čitadze, kura pirms divām nedēļām zaudēja roku tīģera uzbrukumā.

Zooloģiskā dārza pārstāvis informēja, ka daļu izbēgušo dzīvnieku ir izdevies atrast, aizmidzināt un nogādāt atpakaļ zoodārza teritorijā, bet dažus plēsoņas agresivitātes dēļ bija jālikvidē.

Līdz šim likvidēti 20 vilki, astoņas lauvas, vairāki tīģeri un jaguāri. No 17 zoodārza pingvīniem izdzīvojuši tikai trīs, bet pārējie ir noslīkuši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+