Latvijā
Novados

Lietavu seku novēršana Cēsīm maksās vairāk nekā 80 000 eiro 16

Ilustratīvs foto

Cēsu novada pašvaldībai vasaras lietavu radīto postījumu novēršana izmaksās vairāk nekā 80 tūkstošus eiro, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Pašvaldība vēl aplēš kopējās izmaksas vēl tiek lēstas, bet lielās izdevumu pozīcijas jau ir skaidras.

Pašvaldība jau ir pabeigusi darbus 42 tūkstošu eiro vērtībā, lai nostiprinātu Vintergravu un tālāk netiktu bojāta Gaujas iela. Papildu 12 tūkstoši eiro pašvaldībai bija nepieciešami dažādu mazāku ielu izskalojumiem, kas ir paveikts. Turklāt 10 tūkstoši eiro bija vajadzīgi Peldu ielas sakārtošanai, bet deviņi tūkstoši eiro Raiņa ielai.

Cēsu novada pašvaldība aprēķinājusi, ka papildus trīs tūkstošus eiro izmaksās lietus seku novēršana Pūces ielā, 2,4 tūkstošus eiro darbi Ata Kronvalda ielā pie Valsts Ugunsdzēsības depo un divus tūkstošus eiro – Ūdens ielā.

Vēl notiek projektēšanas darbi divu mūru, Palasta un Rīgas ielā, atjaunošanai, no kuriem pirmais sabruka, bet otrs sabrukšanas draudu dēļ tika nojaukts. Vēl nav aprēķināti kopējie projektēšanas darbu izdevumi. Tāpat pašvaldība ir aprēķinājusi, ka Ainavu ielai būs nepieciešami aptuveni desmit tūkstoši eiro.

Bojājumu novēršanai Cēsu novada pašvaldība izmanto līdzekļus no Nekustamo īpašumu nodaļas un Komunālās nodaļas budžetiem. Lielāko daļu ieguldījumu no Komunālās nodaļas budžeta veido ziemas perioda līdzekļu ekonomija, par ko bija plānota vairāku pilsētas trotuāru atjaunošana.

LA.lv