×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

Lietišķa saruna bez pārmetumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Latvijā pēc savas iniciatīvas viesojās Eiropas Savienības (ES) Pamattiesību aģentūras direktors Mortens Kjaerums. Aģentūras pārziņā ir lietas, kas skar bēgļu un patvēruma meklētājus, datu aizsardzību, dzimumu līdztiesību, seksuālās minoritātes, cilvēkus ar invaliditāti, bērnu tiesības un rasisma jautājumus.

Jau ierasts, ka šādu amatpersonu vizītes Latvijā saistītas ar dažādiem pārmetumiem un rekomendācijām, tomēr šoreiz vairāk runāts par sadarbību.

M. Kjaerums tikās ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātiem. Kā sacīja komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība), tikšanās bijusi īsa un lietišķa. Aģentūras pārstāvji piedāvājuši Saeimai sniegt tās veidotos informatīvos materiālus un uzaicinājuši uz pamattiesību tematikai veltīto konferenci Viļņā. M. Kjaerums interesējies, ko Latvija dara naida noziegumu apkarošanas jomā. Saeimas deputāti informējuši, kā šie noziegumi tiek apkaroti un kādas normas attiecībā uz tiem iestrādātas Latvijas likumos, kā arī norādījuši, ka naida izraisītiem noziegumiem ir vainu pastiprinoši apstākļi.

Pusstundu garajā sarunā apspriesti jautājumi, kas skar bērnu tiesības, un iecerētie grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā. Sarunās netika skarts jautājums par etniskajām minoritātēm un pilsonības jautājumiem.

 

Fakti

Mortens Kjaerums ir dāņu jurists, kurš ilgi darbojies cilvēktiesību jomā. Savulaik viņš vadījis Dānijas Cilvēktiesību institūtu, kā arī Nacionālo cilvēktiesību institūciju starptautisko koordinācijas komisiju. ES Pamattiesību aģentūras direktora amatu viņš ieņem kopš 2008. gada.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+