×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Lietū un negaisā

saramotins_JK_14

Aleksejs Saramotins (attēlā) izcīnīja 27. vietu šosejas riteņbraucēju pasaules čempionātā elites grupas braucienā, ko negaiss ar lietu Toskānas provincē Itālijā svētdien pārvērta izdzīvošanas sacīkstē.


 

Startēja 208 riteņbraucēji no 52 valstīm, kuru vidū bija gandrīz visas pasaules zvaigznes, taču līdz 272,26 km distances finišam pēc septiņarpus stundām nonāca tikai 61. Pārējie 147 padevās cīņā ar sāncenšiem un slikto laiku. Starp viņiem bija Andris Smirnovs, kurš no sacensībām izstājās pēc kritiena, un Viesturs Lukševics – abi pasaules čempionāta debitanti neveica ne pusi distances. Turpretī Aleksejs Saramotins vēl nepilnus 20 kilometrus pirms finiša brauca līderu grupā, bet nespēja izturēt tās tempu līdz galam un mērķa līniju Florencē šķērsoja 27. vietā, divas minūtes un vienu sekundi pēc Ruī Alberto da Koštas (7.25:44), kurš dzimtajai Portugālei sagādāja pirmo pasaules čempiona titulu šosejas riteņbraukšanā. Finiša sprintā portugālis pārspēja spāni Hoakinu Rodrigesu, kura tautietis Alehandro Valverde pēc 15 sekundēm piekto reizi ieguva bronzas medaļu pasaules čempionātā. No Baltijas valstu riteņbraucējiem finišu sasniedza vēl tikai lietuvietis Ignats Konovalovs, ieņemot 22. vietu, bet sekmīgākais no apzagtās Krievijas komandas bija Jurijs Trofimovs (24. v.)

Aleksejs Saramotins: “No rīta jutos labi, bet tagad nekādi – esmu nomocījies un iztukšots. Pēdējā aplī biju ļoti noguris, un tas liedz cīnīties ar pašiem ātrākajiem. Esmu apmierināts ar sevi, jo braucienam atdevu visus spēkus. Ieņemtajai vietai šajā gadījumā pat nav nozīmes. Lai atgūtos, divas dienas paņemšu brīvas.”

Saramotina labākie sasniegumi pasaules čempionātos ir 22. vieta grupas braucienā pirms diviem gadiem un 23. vieta ar atsevišķu startu viņnedēļ. Pērnvasar olimpiskajās spēlēs Londonā viņš grupas braucienā finišēja 56. vietā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+