Sports
Basketbols

Lietus iespaido 3×3 basketbola “Challenger” posmu Rīgā – izšķirošās spēles jāaizvada telpās0


“Rīga Ghetto Basket” komandas spēlētāji.
“Rīga Ghetto Basket” komandas spēlētāji.
Foto: Renārs Buivids/Ghetto Games

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga Ghetto Basket”, kurā spēlē Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars, ceturtdien apstājās Rīgā notiekošā “Challenger” posma ceturtdaļfinālā, piedevām lietus dēļ izšķirošās spēles organizatoriem nācās pārcelt uz telpām.

“Riga Ghetto”, kas turnīrā bija izlikta ar pirmo numuru, ar 19:21 piekāpās Serbijas vienībai “Zemun”, kas saņēmusi trešo numuru.

Latvijas komandā rezultatīvākais ar 11 punktiem bija Miezis.

Izslēgšanas turnīram bija jānotiek Grīziņkalnā, kur trešdien noritēja apakšgrupu cīņas, bet lietus dēļ tās tika pārceltas uz sporta namu “Daugava”, kur norisinājās arī “Slam Dunk” konkurss.

Trešdien apakšgrupā “Riga Ghetto” uzvarēja abās spēlēs, tostarp pieveicot “Ventspils Ghetto”, kuras sastāvā spēlēja Armands Ginters, Mārtiņš Šteinbergs, Armands Seņkāns un Roberts Pāže.

No Latvijas turnīrā startēja arī “Kandava Anzāģe” (Guntars Strāķis, Kristaps Gotrīds, Mārtiņš Rozenbergs, Mārtiņš Zemturis), kas kvalifikācijā zaudēja abos mačos, paliekot ārpus pamatturnīra dalībniecēm.

FIBA “Challenger” sērijas turnīros tiek izspēlēts pa divām ceļazīmēm uz Pasaules tūres posmu. Grīziņkalnā komandas cīnījās par braucienu uz 23./24. augustā Lozannā notiekošajām “Masters” līmeņa sacensībām. Grīziņkalnā notika cīņa arī par 32 000 ASV dolāru vērto balvu fondu, kas tika sadalīts starp četrām labākajām komandām. Čempioni saņēma 15 000 ASV dolāru prēmiju.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka “Riga Ghetto Basket” svētdien Prāgā triumfēja Pasaules tūres “Masters” posmā, savukārt aprīlī šī komanda Dohā pirmo reizi triumfēja Pasaules tūres posmā, bet jūnijā Ķīnas pilsētā Čendu izcīnīja sudrabu. Tāpat latvieši guva sudraba medaļas arī Pasaules kausa finālā.

“Riga Ghetto Basket” pagaidām nodrošināta līdzdalība Pasaules tūres turnīros arī Debrecenā (27.-28.augustā) un Naņdzjinā (12.-13.oktobrī). Par iespēju startēt citos posmos vēl jācīnās “Challenger” sērijas turnīros.

3×3 basketbols iekļauts 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā.

LA.lv