×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. aprīlis, 2013
Drukāt

Lietus Lielās talkas aktivitātes nav apturējis

Foto-LETAFoto-LETA

Lai arī laika apstākļi šodien nelutina, iedzīvotāji no lietus nav nobijušies – Lielā talka sākusies visā Latvijā un tajā aktīvi piedalās gan Rīgas, gan reģionu iedzīvotāji, aģentūru LETA informēja Lielās talkas mediju koordinatore Anna Blaua.

Pirmās ziņas par aktīvu talkošanu ienākušas gan no Valmieras, gan Cēsīm, Liepājas, Jelgavas, Aizkraukles un Siguldas. Pienāk arī ziņas no vietām reģionos, kur nelīst, piemēram, Ainažiem, Dignājiem u.c. Rīgā kā vieni no pirmajiem ap plkst.8 no rīta jau tradicionāli pie Ķīšezera sākuši talkot Rīgas Teikas vidusskolas skolēni, kuri kopā ar uzņēmumu “L&T” savāktos atkritumus arī uzreiz šķiro. Tāpat no lietus nav nobijies Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), kurš sestdienas rītā sācis ar talkošanu pie Strazdumuižas, norāda Blaua.

“Mēs pielāgojamies dabas apstākļiem, un talcinieki iedvesmo cits citu, jokojot, ka nav no cukura un ūdens ir veselīgs ādas mitrināšanai. Daba aktīvi iesaistās talkā un nomazgā putekļus un atsvaidzina gaisu. Ja šodien nav iespējams veikt iecerētos darbus, talku iespējams pārcelt. Ja šodien nav tas pateicīgākais laiks, piemēram, lapu grābšanai un sētas krāsošanai, ir iespējams veikt citus darbus, kaut vai stādīt puķes pagalmos un uz balkoniem. Mēs aicinām neieciklēties uz šo vienu datumu, talkot var arī citās dienās. Ja talkas tiek pārceltas, tas obligāti jāsaskaņo ar koordinatoriem, lai atbilstoši pēc tam varētu organizēt savākto atkritumu izvešanu,” sacīja Lielās talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme.

Šogad Lielā talka norisinās 1558 reģistrētās talkošanas vietās, no kurām 207 vietas reģistrētas Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+