×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. maijs, 2015
Drukāt

Lietus vietām aizkavējis kartupeļu stādīšanu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Vietām lietus Latvijā ir aizkavējis zemes apstrādi, tāpēc aktīvākie kartupeļu stādīšanas darbi varētu sākties pēc nedēļas, aģentūrai BNS sacīja Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības (KAPS) valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

“Dienvidos, Zemgalē, jau ir sākušies [stādīšanas darbi], savukārt pie mums, Ziemeļvidzemē, ne tuvu par to nevaram domāt, tagad gāza kā ar spaiņiem, tā kā, iespējams, ka nedēļu vēl neko šeit nevarēsim darīt. Viss vēl ir salijis,” sacīja Kraukle, piebilstot, ka masveidā visā Latvijā kartupeļu stādīšanas darbi varētu sākties nākamās nedēļas beigās vai aiznākamās nedēļas sākumā.

KAPS valdes priekšsēdētāja norādīja, ka parasti lauksaimnieki agros kartupeļus sāk stādīt aprīļa beigās, taču lietus dēļ šogad šie darbi ir aizkavējušies. “Arī Ziemeļvidzemē ir bijuši lauksaimnieki, kas kartupeļus iestāda aprīļa beigās, bet šogad arī tie vēl nav iestādījuši, jo tad bija par slapju, tad par aukstu, nu, atkal ir salijis. Varētu būt, ka dienvidnieki ir sākuši stādīšanas darbus agrāk nekā iepriekšējā gadā, savukārt tiem, kas ir ziemeļu pusē, varbūt stādīšanas darbi būs kādas dienas vēlāk saistībā ar to, ka ir stipri salijis,” norādīja Kraukle, piebilstot, ka arī Latgalē kartupeļu stādīšanas darbi vēl nav sākusies.

Pēc viņas sacītā, līdz 25. maijam kartupeļiem Latvijā vajadzētu būt iestādītiem, jo katra novēlota diena maija otrajā pusē veido ražas zaudējumus.

Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kartupeļus stāda tad , kad basām kājām pa zemīti var iet un kājas nesalst, arī tad , kad ābeles zied .siltā zemē likta sēkla ātri uzdīgst un aug labi , aukstā vārguļo un vairāk jācīnās ar nezālē , kaitēkļiem un slimībām

  2. ievas vel nezied Atbildēt

    kartupeļus stādit vel par ātru

Draugiem Facebook Twitter Google+