×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Lietusūdeni izmantos baseinos

Publicitātes vizualizācijaPublicitātes vizualizācija

Projekta mērķis ir radīt pievilcīgu ainavisku vidi, izmantojot lietusūdeni un novēršot plūdus.

Kopenhāgenas kriminogēnākajā rajonā no lietusūdens veidos baseinu sistēmu.

Dabas procesu izmantošana mūsdienu pilsētvidē ir svarīga, lai saglabātu ilgtspējīgu vidi, kurā tiek meklētas iespējas cilvēku sociāli ekonomisko vajadzību un dabas procesu līdzsvarošanai, vienlaikus palīdzot iedzīvotājiem sagatavoties klimata pārmaiņām.

Tāpēc Dānijā tapis arhitektūras un ainavu dizaina firmas SLA izstrādāts projekts “The Soul of Norrebro”, kurš uzvarējis prestižajā skandināvu arhitektūras konkursā “Nordic Built Cities Challenge Award”, apliecinot, ka zaļās infrastruktūras elementu iekļaušana mūsdienu pilsētvidē kļūst aizvien svarīgāka.

Projektu Kopenhāgenas centrā īstenot sāks 2019. gadā un cer pabeigt trīs gadu laikā. Tas aizņems 85 000 kvadrātmetrus lielu platību pilsētas kriminogēnākajā, blīvi apbūvētā rajonā, kurā valda multikulturāla atmosfēra. Parādot, kā dabā balstīti dizaina risinājumi var atrisināt pilsētā samilzušas problēmas, radot tajā jaunas estētiskas vērtības.

Projekta mērķis ir radīt pievilcīgu un bērniem draudzīgu ainavisku vidi, mainot esošo situāciju šajā pilsētas rajonā, modernizējot to un padarot populāru pārējo iedzīvotāju vidū. Vienlaikus palielinot komfortu pilsētas rajonā ar blīvu apbūvi un lietus ūdeņu aizvadīšanu pēc ilgstošām vai spēcīgām lietavām, kas kļūst par arvien biežāku parādību.

Projekta autori uzsver, ka šai teritorijai būs nozīmīga loma plūdu risku mazināšanai pilsētā ar mērķi pasargāt cilvēku radīto saimniecisko vidi, racionāli apsaimniekojot dabas resursus. Parkā izveidotā baseinu sistēma kļūs par vietu, kur tiks savākts un filtrēts viss rajona lietus­ūdens. Attīrītais ūdens, kā arī baseinā nenokļuvušais lietusūdens pa drenāžas caurulēm tiks novadīts tuvējā ezerā, lai attīrītos dabiskā veidā. Ūdens kļūs par šā rajona ainavas nozīmīgāko elementu – vizuālu sastāvdaļu ar funkcionālu nozīmi.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.2
Alūksne +20.2
Daugavpils +19.9
Saldus +19.8
Liepāja +21.6
Jelgava +18.8
Ventspils +22.5
Limbaži +20
Madona +20.0
Rēzekne +19.1
Draugiem Facebook Twitter Google+