×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. jūnijs, 2018
Drukāt

Lietuva aicina ES piemērot Magņitska sarakstu Eiropas līmenī

Foto no WikipediaFoto no Wikipedia

Sergejs Magņitskis mira Krievijas cietumā 2009. gadā, viņš apbedīts Preobraženskas kapsētā Maskavā.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs aicinājis Eiropas Savienību (ES) vienoties par tā dēvētā Magņitska saraksta piemērošanu visa bloka līmenī.

Kā paziņojusi ministrija, pirmdien ES ārlietu ministru apspriedē Linkevičs “mudinājis kolēģus palīdzēt Krievijas pilsoniskajai sabiedrībai, jo Krievijā nemitīgi tiek pārkāptas cilvēktiesības”.

“Tādēļ Eiropas Savienībai jāsaliedējas un jāvienojas par tā dēvētā Magņitska saraksta piemērošanu Eiropas līmenī. Kā uzsvēra Lietuvas ministrs, pieredze liecina, ka, tikai būdami vienoti un darbodamies kopā, mēs varam panākt rezultātus,” teikts ministrijas paziņojumā.

Linkevičs arī aicinājis Eiropas Savienību vairot tiklab iekšējo, kā ārējo noturību pret Krievijas propagandu.

“Pirmām kārtām mums jātiek galā ar savām vājākajām vietām – jāaizšķērso ceļš Krievijas propagandas kanāliem, kuri tiek translēti no dažām ES dalībvalstīm, izmantojot spraugas Eiropas tiesību bāzē,” viņš norādījis.

Kā ziņots, Lietuvas Seims pērnruden pieņēma tā dēvēto Magņitska likumu, kas aizliedz iebraukšanu ārvalstniekiem, kuri saistīti ar liela apmēra korupciju, naudas atmazgāšanu vai cilvēktiesību pārkāpumiem. Saskaņā ar šo likumu Lietuvā jau pieņemts iebraukšanas aizliegums attiecībā uz vairākiem desmitiem Krievijas pilsoņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+