×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Lietuva aizliegs iebraukšanu vairākiem ar agresīvu propagandu saistītiem Krievijas pilsoņiem

Foto-LETAFoto-LETA

Saistībā ar Ukrainas notikumiem Lietuva nolēmusi noteikt iebraukšanas aizliegumu vairākiem ar agresīvu propagandu saistītiem Krievijas pilsoņiem.

“Ārlietu ministrija, reaģējot uz aizvien intensīvāko Krievijas propagandas politiku, centieniem ideoloģiski pamatot un attaisnot Krievijas agresiju pret kaimiņvalstīm, mēģinājumiem uzkurināt spriedzi un nacionālās nesaskaņas, rosinājusi starpresoru procedūru attiecībā uz vairāku tādu Krievijas Federācijas pilsoņu, kuru darbība var radīt draudus Lietuvas valsts drošībai vai sabiedriskajai kārtībai, iekļaušanu to ārvalstnieku nacionālajā sarakstā, kuriem liegts iebraukt Lietuvas Republikā,” teikts ministrijas paziņojumā, ko saņēmusi ziņu aģentūra ELTA.

Saskaņā ar Lietuvas likumiem un pieņemto praksi šo personu vārdi netiek izpausti atklātībā, bet Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs nesen izteicās, ka Lietuva varētu solidarizēties ar Latviju, kas līdzīgu iemeslu dēļ noteikusi ieceļošanas aizliegumu trim pazīstamiem Krievijas dziedātājiem.

To otrdien apliecinājis arī ārlietu ministra vietnieks Andrjus Krivs. Viņš atzinis, ka Lietuvas “melnajā sarakstā” varētu tikt iekļauti gan pazīstami Krievijas mūziķi, gan žurnālisti, gan analītiķi, kuru vārdi tiek saistīti ar Kremli, vēsta portāls “Vz.lt”.

Kā pastāstījis viceministrs, runa ir par Krievijas pilsoņiem, kuri “saistīti ar agresīvu propagandu un smadzeņu skalošanas kampaņu”, kas Krievijā uzsākta līdz ar vāji maskēto agresiju pret Ukrainu.

Viņš piebildis, ka pirms dažām dienām ierosinātā procedūra gan vēl nav pabeigta – parasti tam vajadzīgas viena līdz divas nedēļas.

Iepriekš par šāda aizlieguma iespējamību izteicās arī prezidente Daļa Grībauskaite, atgādinot, ka Briselē pieņemts lēmums, ka katrai valstij ir iespēja apsvērt nacionālās sankcijas.

Jau ziņots, ka Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) noteicis ieceļošanas aizliegumu trim plaši pazīstamiem Krievijas dziedātājiem – Oļegam Gazmanovam, Josifam Kobzonam un ar skatuves vārdu Valērija pazīstamajai Allai Perfilovai. Kā skaidrojis ministrs, šāds lēmums pieņemts pēc rūpīgas informācijas analīzes un runa ir par cilvēkiem, kuri “vairākas reizes agresīvā formā starptautiski attaisnojuši Krievijas veikto Krimas aneksiju, vardarbību Ukrainā, noniecinājuši Ukrainu”.

Kā izteicies Krivs, Latvijas gadījums nedaudz atšķiras no Lietuvas gadījuma. “Tur notiek zināmi tradicionāli pasākumi, kuros piedalās Krievijas pilsoņi. Bet mēs saprotam savu Latvijas sabiedroto bažas un šo lēmumu motivāciju, tādēļ solidarizējamies ar viņiem tiklab divpusējā, kā visas Eiropas Savienības kontekstā,” viņš norādījis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+