×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
30. maijs, 2017
Drukāt

Lietuvā aiztur iespējamo Kuršu kāpu meža dedzinātāju (1)

Ilustratīvs attēls.  Foto - LETAIlustratīvs attēls. Foto - LETA

Lietuvas Klaipēdas apriņķa policija paziņojusi, ka aizturējusi jaunieti, kas, iespējams, šomēnes aizdedzinājis mežu Kuršu kāpās.

Aizturētais jau atzinies tīšā vairāku citu ugunsgrēku izraisīšanā.

Policijā pirmdien vērsās ugunsdzēsēji, ziņojot, ka Klaipēdas nomalē fiksēti divi ugunsgrēka perēkļi, kurus vienu no otra šķīris prāvs attālums, kas radījis aizdomas par ļaunprātīgas dedzināšanas mēģinājumu. Pievakarē ugunsdzēsēji pavēstīja, ka aptuveni tai pašā rajonā mežs dedzis vēl sešās vietās, bet naktī policijai tika ziņots, ka tajā pašā pilsētas pusē deg pamestā kinostudijas ēka.

Ierodoties šā ugunsgrēka vietā, policisti tur sastapa puisi un meiteni, kas pastāstīja, ka ēku aizdedzinājis viņu draugs, bet viņi izsaukuši ugunsdzēsējus.

Drīz vien policija aizturēja 18 gadus vecu Klaipēdas rajona iedzīvotāju, kurš nopratināšanā atzinās, ka izraisījis minētos ugunsgrēkus, jo tas viņam sagādājot prieku. Viņš neslēpa, ka vainojams vēl vienā nesenā meža ugunsgrēkā, un pastāv aizdomas, ka viņš šomēnes mēģinājis dedzināt mežu arī Nidas kūrvietā Kuršu kāpās.

21.maijā Nidas tuvumā mežs bija aizdedzies vairākās vietās, liedzot domāt, ka liesmu izplatīšanās skaidrojama vien ar stipro vēju. Cilvēki vēlāk stāstīja, ka šai rajonā manījuši “dīvainas uzvedības jaunieti,” raksta “Lrytas.lt”.

Par laimi, ugunsdzēsēji paspēja atsteigties visai drīz un liesmu slāpēšanā iesaistījās arī garāmgājēji, tādēļ izdega galvenokārt tikai meža zemsedze kopumā piecu āru platībā. Taču Kuršu kāpās mežu ugunsgrēki var nodarīt lielu postu, jo, ugunij nokļūstot blīvajās žuburaino kalnu priedīšu audzēs, liesmas apturēt būtu grūti.

2014.gada aprīlī UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā Kuršu kāpu nacionālajā parkā izdega aptuveni 130 hektārus liela platība, bet 2006.gada maija sākumā vairāk nekā piecas dienas ilgā ugunsgrēkā kāpu priedulājs izdega gandrīz 250 hektāru platībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas tak ir Fēnikss. Mūsdienu baltu Fēnikss !
    Tikai nejauciet ar spēļu zālēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+