×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. novembris, 2016
Drukāt

Lietuvā aizturēts Kauņas rajona vicemērs par iespējamu kukuļošanu un amata izmantošanu

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests (STT), turpinot izmeklēšanu par iespējamu kukuļošanu un amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu Kauņas rajona pašvaldības publiskajos iepirkumos, aizturējis vēl četras personas, tai skaitā Kauņas rajona vicemēru sociāldemokrātu Ķēstuti Povilaiti.

Kā ziņu aģentūrai BNS apliecinājusi STT preses sekretāre Renāta Saulīte, Povilaiša dzīvesvietā un vairākos uzņēmumos veiktas kratīšanas, uz divām diennaktīm aizturēts vicemērs un trīs privātu uzņēmumu pārstāvji. Pagaidām drošības līdzekļi viņiem nav noteikti un nekādas apsūdzības nav izvirzītas.

Kā ziņots, STT veic izmeklēšanu par iespējamu korupciju publiskajos iepirkumos, kas saistīti ar Kauņas rajona pašvaldības īpašumu nomu, siltumenerģijas ražošanu un piegādi. Jau pirmdien šīs izmeklēšanas gaitā notika kratīšanas Kauņas rajona pašvaldības telpās un ar šo izmeklēšanu saistītajos privātā kapitāla uzņēmumos un tika aizturēti pieci cilvēki, tai skaitā rajona pašvaldības administrācijas direktors, Sociāldemokrātu partijas pārstāvis Ričards Pudževelis, viņa sieva un kāda uzņēmuma direktors.

Pudževeli un uzņēmēju, kas tiek turēts aizdomās, ka devis vicemēram kukuli, tiesa trešdien atļāva apcietināt uz divām nedēļām, bet vēl trim aizturētajiem noteica vieglākus drošības līdzekļus.

Saskaņā ar tiesas rīcībā esošo informāciju rajona pašvaldības administrācijas direktors 2014.gada augustā vienojies ar uzņēmēju, ka par viņa vadītā uzņēmuma līdzekļiem tiks iegādāti būvmateriāli topošajai Pudževeļa un viņa sievas mājai Kauņas rajonā, bet uzņēmuma grāmatvedības datos tiks norādīts, ka tas šos būvmateriālus izmantojis Kauņas rajona pašvaldībai piederošo katlumāju renovācijai.
Šī noziedzīgā darbība turpinājusies aptuveni divus gadus. Pudževelis tiek turēts aizdomās par tās ierosināšanu un koordinēšanu. Tiesa norādījusi, ka viņš, būdams valsts ierēdnis, ļaunprātīgi izmantojis amata pilnvaras, vēloties gūt materiālu labumu sev un savai dzīvesbiedrei. Kā žurnālistiem skaidrojis Kauņas apgabala prokuratūras prokurors Valentīns Alekna, iespējams, ka dzīvojamā nama celtniecībai izmantotie būvmateriāli piegādāti kā kukulis.

Kauņas rajona mērs sociāldemokrāts Valērijs Makūns trešdien atzinis, ka divu viņa partijas biedru aizturēšana viņam ir nepatīkams pārsteigums. Mērs izteicis gatavību uzņemties atbildību, ja aizdomas kukuļošanā apstiprināsies, bet nav sīkāk skaidrojis, kā tieši rīkosies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+