×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Lietuvā anulē vēlēšanu rezultātus Zarasu-Visaginas apgabalā

Foto - AFPFoto - AFP

Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) apstiprināja parlamenta vēlēšanu pirmās kārtas rezultātus visos vēlēšanu apgabalos, izņemot Zarasu-Visaginas apgabalā, kur tika fiksēta virkne nopietnu pārkāpumu.

Anulēti vēlēšanu pirmās kārtas rezultāti Zarasu-Visaginas vienmandāta apgabalā. Par vēlēšanu rezultātu anulēšanu šajā apgabalā nobalsoja 12 CVK locekļi, bet pret bija trīs. Šī ir pirmā reize Seima vēlēšanu vēsturē, kad rezultāti tiek anulēti. Tas nozīmē, ka Zarasu-Visaginas apgabalā būs jārīko atkārtotas vēlēšanas, kam jānotiek ne agrāk kā pēc pusgada. Tikmēr pirmās kārtas vēlēšanu rezultāti Viļņas-Traķu apgabalā, kur arī bija šaubas par nopietniem pārkāpumiem, svētdien tika apstiprināti.

Nopietnas bažas par iespējamo balsu pirkšanu trešdien pauda Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (attēlā), premjerministrs Andrjus Kubiļus, kā arī Seima spīkere Irēna Degutiene, bet aptuveni 150 labējo jauniešu organizāciju pārstāvji bija sarīkojuši piketu pie Centrālās vēlēšanu komisijas ēkas Viļņā, liecinot, ka savām acīm redzējuši, kā vēlētāji tiek vesti uz balsošanas iecirkņiem. Teju vienbalsīgā balsojumā Lietuvas CVK arī apstiprināja, ka parlamenta vēlēšanu pirmajā kārtā bez nepieciešamības rīkot atkārtotas vēlēšanas jau ievēlēts sociāldemokrāts Aļģirds Butkevičs, Darba partijas politiķe Virgīnija Baltraitiene un Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas politiķis Leonards Talmonts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+