Pasaulē
Baltija

Lietuva apsver iespēju publiskot dzērājšoferu vārdus0

Foto – Shutterstock

Pēc vairākām smagām avārijām, ko izraisījuši dzērājšoferi, Lietuva apsver iespēju publiskot reibumā pie stūres pieķerto autovadītāju vārdus, pirmdien paziņojis satiksmes ministrs Roks Masjulis.

Reaģējot uz sestdienas naktī notikušu autoavāriju, kas prasījusi jaunas meitenes dzīvību, ministrs iepriekš rosināja arī diskusiju par nomāto automobiļu aprīkošanu ar alkobloķētājiem, kas iereibušam šoferim neļautu mašīnu iedarbināt.

Traģisko avāriju Viļņā izraisīja vīrietis, kas bija sēdies pie “City Bee” sistēmā īrēta auto stūres 1,5 promiļu reibumā un ietriecies taksometrā, kurā brauca 1991.gadā dzimusi jauniete.

“Ir bijušas diskusijas, ka varbūt varētu pat publiskot tādu cilvēku vārdus, kuri pieķerti reibumā pie stūres. Jāizvērtē tāda lēmuma tiesiskās sekas, bet mums jāmeklē jauni veidi, jo izskatās, ka iespējamie sodi un pat iespēja nonākt cietumā cilvēkus neaptur,” Masjulis pirmdien sacījis žurnālistiem.

Kā uzskata ministrs, rosinātās pārmaiņas nesadārdzinātu autonomas pakalpojumus.

Otrdien viņš gatavojas priekšlikumu par alkobloķētāju ieviešanu apspriest ar “City Bee” pārstāvjiem. Vienlaikus Masjulis uzsvēris, ka pārmaiņas skartu ne tikai šo kompāniju, bet arī citus uzņēmumus, kas piedāvā līdzīgus pakalpojumus.

LA.lv