Pasaulē
Baltija

Lietuvā apsver karavīru vakcinēšanu pret masalām0

Foto – LETA

Lietuvā pieaugot saslimstībai ar masalām, Aizsardzības ministrija apsver iespējas vakcinēt pret šo slimību Bruņoto spēku karavīrus – pirmām kārtām tos, kuriem var nākties saskarties ar vislielāko saslimšanas risku, paziņojis aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis.

Kā liecina Lietuvas Infekcijas slimību un AIDS centra dati, šogad ar masalām valstī inficējušies 462 cilvēki. Pērn visa gada laikā fiksēti 30 saslimšanas gadījumi.

Pēc ministra teiktā, pirmām kārtām tiktu vakcinēti Kara medicīnas dienesta un obligātā militārā dienesta karavīri.

“Pašlaik tiek apsvērtas visas iespējas un aplūkoti visi riski,” viņš sacījis ziņu aģentūrai BNS.

Lietuvas Bruņotajos spēkos ir gandrīz 10 200 profesionālo karavīru, vairāk nekā 3600 obligātā dienesta karavīru un vairāk nekā 5000 Brīvprātīgo aizsardzības spēku zemessargu.

Saistītie raksti
Karavīri, kas dienē starptautiskajās operācijās citviet pasaulē, obligātā kārtā tiek vakcinēti pret visām attiecīgajā rajonā izplatītajām slimībām.

Saskaņā ar ANO Pasaules Veselības organizācijas (PVO) informāciju visā pasaulē oficiāli fiksēto masalu gadījumu skaits pērn dubultojies, sasniedzot 229 000, taču domājams, ka veselības aprūpes institūcijām tiek ziņots par tikai par nepilnu desmito daļu visu gadījumu un reālais saslimšanas gadījumu skaits pārsniedz divus miljonus. Eiropā reģistrēto masalu gadījumu skaits pagājušajā gadā sasniedzis gandrīz 83 000, lielākā daļa no tiem fiksēti Ukrainā. Ar šo slimību biežāk sākuši slimot cilvēki arī tādās labklājīgās Eiropas valstīs kā Vācijā.

LA.lv