×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

Lietuvā atbalstīs deviņas valsts simtgadei veltītas dokumentālās filmas

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Lietuvas kinocentrs (LKC) nolēmis finansiāli atbalstīt deviņu valsts atjaunošanas simtgadei veltītu dokumentālo filmu uzņemšanu.

Līdzekļi sagatavošanas darbiem tiks piešķirti dokumentālajai filmai “Ceļojumi uz Lietuvu” par pirmajām Amerikas lietuviešu sastapšanās reizēm ar padomju Lietuvas dzīves realitāti, filmai “Jaunais Baltijas vilnis” par poētiskās dokumentālistikas aizsācējiem un viņu īpatnējās kinovalodas veidošanos padomju laikos, kā arī filmai “Greims. Skrūvju sistēma” par pasaulē pazīstamo lietuviešu zinātnieku – semiotiķi, valodnieku un mitologu – Aļģirdu Juļu Greimu.

Atbalstāmo dokumentālā kinodarbu skaitā ir arī filma “Lietuva Parīzes miera konferencē” par Lietuvas delegācijas lomu šajā konferencē, filma “Augustīns Voldemārs” par pirmo neatkarīgās Lietuvas premjerministru un filma “Tuma kodekss” par aktīvu grāmatnesēju kustības atbalstītāju cariskās Krievijas noteiktā drukas aizlieguma laikā, rakstnieku un mācītāju Juozu Tumu-Vaižgantu.

Simtgadei paredzētajā dokumentālo filmu programmā tiks atbalstīta arī filma “Uz priekšu, pagātnē” par lietuviešu jauniešu ekspedīcijām uz Sibīriju, kurās viņi apzina un sakopj izsūtīto lietuviešu pēdējās atdusas vietas, filma “L komanda: Spečuki” par pirmo Lietuvas īpašo uzdevumu vienību, kas 1991. un 1992.gadā veidoja Lietuvas Bruņoto spēku eliti, un filma “Maigie kareivji” – par to, kā sieviete iejūtas profesijā, kas tradicionāli tiek uzskatīta par vīrišķīgu.

Kā uzsver Lietuvas kinocentrs, šo deviņu filmu sagatavošanas darbiem noteikts augstākais paredzētais valsts atbalsta līmenis – 75% no pieļaujamo izdevumu kopējās summas.

Tuvākajā laikā LKC sola paziņot arī par atbalstu animācijas filmām, pilnmetrāžas spēlfilmām un īsfilmām.

Šim konkursa posmam atvēlēti pavisam 100 000 eiro.

LKC izsludinātajā Lietuvas valsts atjaunošanas simtgadei veltīto filmu konkursā kopumā saņemti 34 pieteikumi, bet pieci no tiem noraidīti, un Lietuvas Kino padome izskatījusi 29 filmu pieteikumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+