Pasaulē
Baltija

Lietuvā atgriežas aizbēgušie patvēruma meklētāji12

Foto-REUTERS

Lietuvā no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm atgriezušies 17 patvēruma meklētāji, ko valsts uzņēmusi saskaņā ar ES patvēruma meklētāju pārvietošanas programmu.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījusi Lietuvas Migrācijas departamenta vadītāja Evelīna Gudzinskaite, galvenokārt tie ir sīrieši, kas bija devušies uz Vāciju. Deviņi no viņiem nosūtīti atpakaļ, kad Vācijas varasiestādes konstatējušas, ka viņi valstī uzturas nelikumīgi, bet vēl astoņi atgriezušies paši.

“Vācijā viņiem nav tiesību palikt, bet Lietuva viņiem piešķīrusi patvērumu. Ņemot vērā, ka Lietuvā viņiem ir tiesības uzturēties, viņi nosūtīti atpakaļ,” viņa pastāstījusi, piebilstot, ka tas noticis jau pērnruden.

Patvēruma meklētājiem ir tiesības brīvi ceļot pa citām Šengenas zonas valstīm, bet ne ilgāk kā 90 dienas 180 dienu periodā.

Pēc atgriešanās Lietuvā patvēruma meklētāji mēnesi dzīvo Ruklas bēgļu uzņemšanas centrā, vēlāk viņu integrācija tiek turpināta Lietuvas pašvaldībās.

Kā norādījusi Gudzinskaite, Vācijā izveidojusies liela sīriešu diaspora un daudzi uz Lietuvu pārceltie patvēruma meklētāji neslēpj, ka tur viņiem dzīvo tuvinieki.

Saskaņā ar ES patvēruma meklētāju pārvietošanas programmu 2015.-2017.gadā uz Lietuvu pārcelti 468 cilvēki. 343 no viņiem šobrīd Lietuvā neatrodas.

LA.lv