×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. marts, 2018
Drukāt

Lietuvā atgriežas aizbēgušie patvēruma meklētāji (12)

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Lietuvā no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm atgriezušies 17 patvēruma meklētāji, ko valsts uzņēmusi saskaņā ar ES patvēruma meklētāju pārvietošanas programmu.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījusi Lietuvas Migrācijas departamenta vadītāja Evelīna Gudzinskaite, galvenokārt tie ir sīrieši, kas bija devušies uz Vāciju. Deviņi no viņiem nosūtīti atpakaļ, kad Vācijas varasiestādes konstatējušas, ka viņi valstī uzturas nelikumīgi, bet vēl astoņi atgriezušies paši.

“Vācijā viņiem nav tiesību palikt, bet Lietuva viņiem piešķīrusi patvērumu. Ņemot vērā, ka Lietuvā viņiem ir tiesības uzturēties, viņi nosūtīti atpakaļ,” viņa pastāstījusi, piebilstot, ka tas noticis jau pērnruden.

Patvēruma meklētājiem ir tiesības brīvi ceļot pa citām Šengenas zonas valstīm, bet ne ilgāk kā 90 dienas 180 dienu periodā.

Pēc atgriešanās Lietuvā patvēruma meklētāji mēnesi dzīvo Ruklas bēgļu uzņemšanas centrā, vēlāk viņu integrācija tiek turpināta Lietuvas pašvaldībās.

Kā norādījusi Gudzinskaite, Vācijā izveidojusies liela sīriešu diaspora un daudzi uz Lietuvu pārceltie patvēruma meklētāji neslēpj, ka tur viņiem dzīvo tuvinieki.

Saskaņā ar ES patvēruma meklētāju pārvietošanas programmu 2015.-2017.gadā uz Lietuvu pārcelti 468 cilvēki. 343 no viņiem šobrīd Lietuvā neatrodas.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. godīgi būtu tā — kuras valstis karo, lai tās arī uzņem bēgļus, jo tās rada dzīvībai bīstamus apstākļus. Viena no tām būtu Krievija. Piemēram, kāds gan Lietuvai un Latvijai sakars ar to? Mēs karu negribam.

 2. Geiropas migrācija. Paši radījām migrantus paši izņemam.

 3. plukatas tā i klenderēs pa pasauli, vieglu dzīvi meklējot!!!

  • krievi ne tikai okupēja citas valstis , bet arī padomju laikos vēl ipludināja lielu daudzumu savu bēgļu-okupantu papild devu russkij mir .

 4. Lai sūta uz Maskavu!Tur jau tagad ir lielākā mošeja Eiropā!

 5. Tie nenovertee neko..tikai lai visu pasniedz uz paplates. Skrien uz lielakiem pabalstiem.

 6. bēgļi ir labi.

 7. Sen bij laiks pieņemt likumu, ja esi aizbēdzis, tātad esi aizbēdzis. Izniegtā uzturēšanās atļauja tiek anulēta. Un ar kāju pa d—u !!

 8. Pi#pji no LA cenzē saturu?!

 9. Kaut velns viņus parautu!

Draugiem Facebook Twitter Google+