×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Lietuvā atjaunos obligāto militāro dienestu (14)

Foto: Ivars BušmanisFoto: Ivars Bušmanis

Lietuva šoruden plāno atjaunot obligāto militāro dienestu saistībā ar pieaugošajiem draudiem, ko rada Krievijas agresija, otrdien paziņoja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Obligāto dienestu paredzēts atjaunot uz pieciem gadiem.

“Mums uz laiku nākamo piecu gadu periodā ir jāatjauno obligātais militārais dienests,” žurnālistiem teica Lietuvas prezidente.

Valsts Aizsardzības padome ierosinājusi ik gadu iesaukt ap 3500 jaunu vīriešu iziet deviņu mēnešu ilgas militārās apmācības. Plānam ir nepieciešams parlamenta apstiprinājums.

Obligātais militārais dienests Lietuvā tika atcelts 2008.gadā.

Grībauskaite žurnālistiem sacīja, ka Valsts Aizsardzības padomes lēmums pieņemts pēc “ģeopolitiskās situācijas un draudu valsts drošībai analīzes”.

“Lietuvas armija kļūs jaukta – to veidos gan profesionāļi, gan iesauktie. Mūsu reģionā valstīm ar līdzīgu izmēru arī ir jaukta sistēma. To vidū ir Somija, Igaunija, Norvēģija un Dānija,” uzskaitīja Lietuvas prezidente.

Lietuvas Bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Jons Vītauts Žuks teica, ka obligātā iesaukuma mērķis ir atrisināt problēmas ar nepietiekamo jaunu karavīru uzņemšanu militārajās vienībās un nelielo rezervistu skaitu.

Ja Seims apstiprinās ierosinājumu, šogad obligātajā militārajā dienestā tiks iesaukti 3000 vīrieši.

“Pašlaik nav militāru draudu, tomēr tas nenozīmē, ka tādi drīz nevar rasties. Mēs zinām, cik ātri situācija attīstās Ukrainā,” Žuks sacīja aģentūrai BNS, komentējot Krievijas militāros draudus Lietuvai.

Lietuvas aizsardzības ministrs Juozs Oleks līdz šim ir iebildis pret obligāta militārā dienesta sistēmas atjaunošanu. Savā sešu gadu aizsardzības vadlīniju prezentācijā februāra sākumā Oleks uzsvēra, ka profesionāla armija ik gadu būtu jāpalielina par 450 karavīriem.

Lietuvas Bruņotajos spēkos pašlaik ir 8000 profesionālo karavīru un 4500 brīvprātīgo karavīru, kā arī sistēmā strādā 2300 civiliedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Lithuanian Army now is smaller than Latvian… It saccording the datas in wikipedia.

 2. lietuvieši malači,valdis kautko sajaucis.

 3. Prunskieni jaanoliek vienaa ierindaa ar Porešenko.Vini ir teroristi.

 4. Mums tādu prezidenti! Vēroju 16. februārī svinētos svētkus Viļņā. Lietuviešu vidū daudz patriotisku noskaņotu jauniešu un vecāka gada gājuma cilvēku. Prieks par Lietuvu!

 5. Varbut vinai deretu nomainit to muzigo zilo meteli un vienreiz uzvilkt kleitu vai svarkus un bluziti ,jeb ta vinai forma ka skolniecitei.

 6. mīkstmiešu loģika, ka kāds cits viņus aizstāvēs, bet šie tikmēr liks bulkās un baudīs dzīves labumus. Neviens jūs mīkstuļus neaizstāvēs, ja neko paši nevarēsiet, tad izeja viena, četrāpus un laizīt zābakus.

 7. Cilvēkiem nav nekā prātīgāka ko darīt, kā klausīt kaut kādu biorobotu pavēlēm un apkalpot nāves mašīnas, plus vēl apšaut vienam otru tikai tāpēc, ka kaut kur Vašingtonā radies izcils plāns, kā izraisīt tiem ļoti nepieciešamo 3PK ar svešu valstu pilsoņu rokām. Esmu sajūsmā! Beidzot būs izdevība paturēt rokās īstu automātu un uz galvas sajust īstu kara ķiveri un sapliecināt sevi kā pilnīgu lohu. Uz pasaules nav nekā burvīgāka, par iespēju pilnā ekipējumā rāpot pa dubļiem, skriet kilometriem garus krosus un klausīt komandieru debīlajām pavēlēm. Wow!

 8. komunistei komunistiskas metodes.Daļa baidās, par daudz .. Krievijai virsū.Var nākties samaksāt.

 9. ar to vona pas;udina naves spriedumu miljoniem leisu si kaza slima…..

 10. Tas nav demokrātiski.ES militārais dienests nedrīkst būt obligāts.Priekš tam ir nepieciešama profesionāla armija.Šādus lēumus ,vai likumus var pārsūdzēt ES tiesā .Nevienu ar varu nevar iesaukt armijā ,ja tas ir pretrunā ar cilvēka uzskatiem.Armijā māca nogalināt, un tas ir pret Dieva likumiem.Galu galā tā arī var panākt izceļošanu no valsts masveidā .Sāksies masveida atteikšanās no pilsonības.Ja nevarēs atteikties no pilsonības ,tad cilvēki sāks pierādīt savu nelojalitāti valstij.Galu galā Lietuva taču nav Krievijas sastāvdaļa, kur ar varu var iesaukt armijā .Šīs metodes ir pēc velna komunistiskas.Armijas cilvēkiem ir jābūt pēc pārliecības karavīriem – nevis tirliņiem.Atkal armijā sāksies “Dedovšina””.Obligātā armija ir radīta priekš ofiiālas vergošanas.

 11. Arī Latvijā derētu,lai atšķirotu īstus vīrus no pelavām.

 12. Paskatīsimies’, vai Rolandas Paulauskas piesaukto “lietuviešu izsēšanās” (viss raksts – nebruks.lv) – īpaši darba spējīgā vecuma jauniešu, tagad varēs ar totalitāras valsts iecienītajām metodēm apturēt.

 13. vēlies mieru – gatavojies karam!

 14. Tomēr izskatās,ka briest karš.

Draugiem Facebook Twitter Google+