×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Lietuva atpirks no E.ON akcijas energouzņēmumos par 147 miljoniem eiro (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lietuvas valdība un Vācijas energokoncerns “E.ON Ruhrgas International” trešdien noslēdza vienošanos, kas paredz, ka “E.ON Ruhrgas International” pārdod tam piederošās akcijas trīs Lietuvas enerģētikas uzņēmumos par 508,65 miljoniem litu (147,32 miljoniem eiro).

Par to Lietuvas uzņēmumi informējuši Viļņas biržu.

“E.ON Ruhrgas International” pārdevusi 38,9% akciju dabasgāzes sadales un piegādes uzņēmumā “Lietuvos dujos” par 219,22 miljoniem litu (63,49 miljoniem eiro), 38,9% akciju dabasgāzes pārvades tīklu operatorā “Amber Grid” par 171,43 miljoniem litu (49,65 miljoniem eiro) un 11,76% akciju elektropārvades tīklu operatorā “Lesto” – par 118 miljoniem litu (34,2 miljoniem eiro) .

“Lietuvos dujos” un “Lesto” akcijas iegādājies Lietuvas valsts energokoncerns “Lietuvos energija”, bet “Amber Grid” akcijas – Lietuvas Enerģētikas ministrijas kontrolētais uzņēmums “Epso-G”.

“Šis darījums nostiprina Lietuvas pozīcijas, cenšoties sasniegt stratēģiskos mērķus enerģētikas sektorā. Tas ļaus valstij kontrolēt vairāk nekā pusi “Lietuvos dujos” un “Amber Grid” akciju un pavērs iespējas palielināt caurskatāmību un efektivitāti dabasgāzes piegādēs un labāk pārstāvēt patērētāju un valsts intereses,” teikts Lietuvas premjerministra Aļģirda Butkeviča izplatītajā paziņojumā.

Lietuvas sarunvežiem arī ir izdevies vienoties ar “E.ON Ruhrgas International” par to, ka E.ON samaksās Lietuvai 12,7 miljonus eiro, kas ir paredzēti “Lietuvos dujos” privatizācijas līgumā, taču ko E.ON apstrīdēja un maksājumu aizkavēja.

“Lietuvos energija” ģenerāldirektors Daļus Misjūns trešdien žurnālistiem Viļņā teica, ka tuvākajā laikā paredzēts izstrādāt un izsludināt “Lietuvos dujos” akciju atpakaļpirkšanas piedāvājumu.

“Tad atlikušajiem akcionāriem būs jāizlemj, vai paturēt savas akcijas,” sacīja Misjūns.

Savukārt Butkevičs žurnālistiem teica, ka sarunas ar Krievijas dabasgāzes koncernu “Gazprom” par tam piederošo 37,06% “Lietuvos dujos” akciju iegādi nenotiek.

Pārējās “Lietuvos dujos” akcijas tiek kotētas Viļņas biržā.

Pagājušajā gadā kļuva zināms par “E.ON Ruhrgas International” lēmumu aiziet no Austrumeiropas tirgus.

Latvijas valdība apsver iespēju iegādāties “E.ON Ruhrgas International” piederošos 47,2% dabasgāzes apgādes uzņēmuma “Latvijas Gāze” akciju. Latvijas valstij ir pirmpirkuma tiesības uz “Latvijas Gāzes” akcijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. AHA! 150MIO par sarusejusam trubam un pazemes gazes kratuvi… Par to naudu var uzbuvet visu no jauna atbilstosii laikmeta prasibam.

Draugiem Facebook Twitter Google+