Pasaulē
Baltija

Lietuvā atrasta metamfetamīna laboratorija 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Sputnik/Scanpix/LETA

Lietuvas muitas darbinieki kādās nomaļās Zarasu rajona mājās atklājuši narkotiku ražošanas laboratoriju ar specializētām iekārtām metamfetamīna ražošanai un dažādas ķīmiskās vielas, tostarp narkotiku ražošanas izejvielas un ražošanas atliekas, trešdien paziņojis Lietuvas Muitas krimināldienests.

Pašās mājās vien atrastas izejvielas, kuru būtu pieticis vairāku simtu kilogramu metamfetamīna iegūšanai, bet mežā ap mājām bijušas ierīkotas vēl vairākas slēptuves izejvielu glabāšanai.

Aizturēts arī māju saimnieks, nekur nestrādājošs vīrietis, kuram pieder vēl viena māja, kuteris un citi īpašumi.

Atrastās iekārtas un vielas ļauj spriest, ka narkotiku ražošana šai vietā norisinājusies jau diezgan sen. Oficiāli šīs mājas pat nepastāv, jo īpašnieks ēku nekur nav reģistrējis. Iespējams, ka astoņas metamfetamīna ražošanai izmantotās 80 litru plastmasas mucas mazgātas tieši ezerā pie mājām, kur norisinājusies arī nelikumīga zveja. Kratīšanas laikā mājās atrasta arī munīcija un medību arbalets.

Kā uzskata Muitas krimināldienesta darbinieki, narkotikas, kas visai lielos daudzumos ražotas šajās mājās, bijušas paredzētas ārvalstu, pirmām kārtām Skandināvijas melnajam tirgum.

Muitas krimināldienesta Viļņas nodaļa sākusi pirmstiesas izmeklēšanu par nodrošināšanos ar narkotiku ražošanai paredzētām iekārtām un tehnoloģijām. Izmeklēšanu vada Viļņas apgabala prokuratūra. Mājas saimniekam draud brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem.

LA.lv