×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

Lietuva – Baltkrievijas atslēga attiecībās ar ES


ff

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko šonedēļ paziņojis, ka Lietuvas prezidentūra Eiropas Savienībā (ES), kas sāksies gada otrajā pusē, ir lieliska iespēja uzlabot baltkrievu attiecības ar ES.


 

Aleksandrs Lukašenko norādījis, ka Baltkrieviju un Lietuvu vieno kopīga vēsture, kultūra, vērtības un tradīcijas. “Abām mūsu valstīm ir ne mazums kopīgu interešu drošības, tirdzniecības un rūpniecības jomā. Ir svarīgi kopā izmantot un stiprināt pašreizējo transporta un loģistikas potenciālu. Esam gatavi tam, lai mūsu attiecības kļūtu par labas kaimiņvalstu sadarbības paraugu,” viņš paziņojis.

Baltkrievijas prezidents arī uzsvēris, ka attiecību normalizēšanai ar ES palīdzēs arī Lietuvas vēlme sadarboties. “Ja Lietuva norobežosies no ārējā spiediena, mēs uzturēsim tādas attiecības, kādas no mums gaida Baltkrievijas un Lietuvas tautas, turklāt ne tikai tautas, bet arī mūsu un jūsu politiskā elite. Mēs esam uz to gatavi, esiet droši,” sacījis Baltkrievijas prezidents.

Uzrunājot Minskā akreditētos ārvalstu diplomātus, A. Lukašenko arī uzsvēris: “Neticiet nevienam, ka mūsu valsts ir atstumta, kā daži raksta, ka tā esot nedemokrātiska valsts, kas neesot pelnījusi ievērību, un ka vispār te zeļot diktatūra. Domāju, ka jūs, būdami vēstnieki, lieliski izskaidrosiet īsto situāciju Baltkrievijā.”

Arī Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Gerasimenko norāda, ka viņa valsts ne reizi vien praktiski apliecinājusi gatavību sadarboties ar Eiropas Savienību, bet jo īpaši ar tām ES valstīm, kas robežojas ar Baltkrieviju. “Mēs esam seni kaimiņi, kuriem nav ko savstarpēji dalīt. Baltkrievija un Baltijas valstis nav konkurentes starptautiskajos tirgos, bet gan viena otru papildinošas valstis,” uzsver A. Gerasimenko.

Viņš arī piebilda, ka Aleksandra Lukašenko paziņojums skaidrojams ar pašu lietuviešu aktivitāti, veidojot attiecības, ko apliecina vēl šonedēļ notikusī abu valstu premjeru tikšanās. Arī attiecības ar Latviju esot prioritāšu sarakstā. “Esmu pārliecināts, ka arī Latvijas ārpolitikā Baltkrievijai ir būtiska loma – to apliecina aizvien pieaugošie divpusējās tirdzniecības apjomi, kas pērn vien bija vairāk nekā trīs miljoni ASV dolāru. Tādēļ ceram arī uz Latvijas atbalstu attiecību veidošanā ar Eiropas Savienību, kad tā 2015. gada pirmajā pusē kļūs par ES prezidējošo valsti,” norādīja vēstnieks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+