Pasaulē
Baltija

Lietuvā centīsies nepieļaut alkohola rauga ieguvi ieslodzījuma vietās0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Lietuvas Tieslietu ministrija paredzējusi noteikt ieslodzītajiem ierobežojumus attiecībā uz augļu iegādi un taras turēšanu ieslodzījuma vietās, lai nepieļautu, ka tur tiek iegūts alkohola raugs.

Pārbaudot, vai ieslodzījuma vietās netiek turētas aizliegtas mantas, konstatēts, ka daļa ieslodzīto augļus un dārzeņus vietējos veikaliņos pērk ne tikai ēšanai, bet arī alkohola rauga ieguvei, šai procesā izmantojot turpat iegādātu liela tilpuma taru, norāda ministrija.

Šā gada pirmajā pusgadā kratīšanās ieslodzījuma vietās atrasti aptuveni 4500 litru alkohola rauga.

Kā uzskata tieslietu ministrs Elvins Jankevičs, aizliedzot turēt šādu taru, tiktu būtiski ierobežotas iespējas ieslodzījuma vietās ražot alkohola raugu un līdz ar to mazinātos arī konflikti starp ieslodzītajiem.

Jaunie grozījumi ieslodzījuma vietu iekšējās kārtības noteikumos paredz, ka sulas, kafiju, tēju un kakao varēs turēt ražotāja iepakojumos, kuru tilpums nepārsniedz puslitru, izņemot stikla un metāla taru, bet dažādu mērču iepakojuma apjoms nedrīkstēs pārsniegt 200 gramus.

Noteikts arī, ka ieslodzītie vienā reizē nedrīkstēs iegādāties vairāk par diviem kilogramiem svaigu, saldētu vai konservētu augļu un dārzeņu.

Saistītie raksti

Ieslodzīto somas un koferi soda izciešanas laikā glabāsies noliktavās un tos varēs saņemt, tikai atstājot ieslodzījuma vietu.

Līdz šim noteikumi atļāva ieslodzītajiem turēt pie sevis ne vairāk par 30 kilogramiem nepieciešamāko lietu, ieskaitot pārtiku, bet turpmāk pārtika šai svarā netiks ieskaitīta.

LA.lv