×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Lietuva gatavo vēl vienu prasību pret “Gazprom”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lai panāktu gāzes cenu pazeminājumu, Lietuvas Enerģētikas ministrija nolēmusi rosināt vēl vienu arbitrāžas prasību pret Krievijas gāzes koncernu “Gazprom”.

Lietuva, kas Krievijas dabasgāzi pērk par vienu no augstākajām cenām Eiropā (366 eiro par 1000 m3), cenšas panākt cenas samazināšanu par piekto daļu, kas ļautu ietaupīt aptuveni 242 miljonus eiro gadā. Vēl iepriekšējās valdības laikā Lietuva iesniegusi Stokholmas starptautiskajā šķīrējtiesā prasību pret “Gazprom” par tirgus stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, pieprasot kompensēt Lietuvas patērētājiem aptuveni pusotru miljardu eiro.

Kā izteicies premjerministrs Aļģirds Butke-vičs, jautājumu par to, kas ir “taisnīgas gāzes cenas”, būs vienkāršāk apspriest, kad EK Konkurences direktorāts būs pabeidzis izmeklēšanu pret “Gazprom” saistībā ar iespējamajiem ES konkurences noteikumu pārkāpumiem bloka dalībvalstīs, tostarp Bulgārijā, Čehijā, Igaunijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Slovākijā. ES enerģētikas komisārs Ginters Etingers uzskata, ka izmeklēšana varētu beigties 2014. gada pavasarī. Par negodīgu konkurenci koncernam var draudēt naudas sods līdz pat 10% apmērā no apgrozījuma, un attiecībā uz “Gazprom” šī summa var sasniegt 11 miljardus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+