×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Lietuva iekļauj melnajā sarakstā Krievijas amatpersonas saistībā ar Savčenko lietu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Maskavas atbalstīto kaujinieku nolaupītajai Ukrainas kara pilotei Nadeždai Savčenko Krievijas tiesa var piespriest 23 gadu cietumsodu.

Lietuvas valdība otrdien paziņoja, ka ir iekļāvusi melnajā sarakstā desmitiem Krievijas amatpersonu, kas ir atbildīgas par cietumsoda piespriešanu Ukrainas armijas pilotei Nadijai Savčenko.

Krievijas tiesa 21.martā atzina Savčenko par vainīgu divu Krievijas valsts televīzijas žurnālistu nāvē apšaudē Ukrainas austrumos, kas notika 2014.gadā, un 22.martā piesprieda viņai reālu brīvības atņemšanu uz 22 gadiem vispārējā režīma kolonijā, kā arī 30 000 Krievijas rubļu (400 eiro) lielu naudassodu.

34 gadus vecā Savčenko noliedz jebkādu saistību ar abu žurnālistu nāvi un turpina bada streiku, kuru viņa sāka pagājušajā nedēļā, atsakoties no ēdiena un ūdens.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs paziņoja, ka 46 Krievijas tiesnešiem, prokuroriem, izmeklētājiem un citām amatpersonām ir noteikts aizliegums iebraukt Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī Lietuvā uz 10 gadiem. Viņš atteicās izpaust šo amatpersonu vārdus, atsaucoties uz privātuma likumu.

“ES mēroga saraksts būtu efektīvāks,” Linkevičs atzina Francijas ziņu aģentūrai AFP. Lietuva pirms mēneša bija aicinājusi ES ieviest “Savčenko melno sarakstu”.

“Mēs ceram, ka mūsu solis veicinās atgriešanos pie šīm diskusijām,” sacīja Linkevičs, atzīstot, ka līdz šim “mums nav kopīgas pozīcijas”.

Lietuva, kas atbalsta ciešākas attiecības starp ES un Ukrainu, ir paziņojusi par melnā saraksta izveidošanu dienu pēc Savčenko advokātu brīdinājuma, ka viņai var izveidoties asins trombs, kas būtu nāvējošs.

Linkevičs piebilda, ka Lietuvas melnajā sarakstā iekļautas arī amatpersonas, kas “tieši iesaistītas” Ukrainas kinematogrāfista Oļega Sencova un aktīvista Aleksandra Koļčenko notiesāšanā.

Krievijas tiesa pērn augustā atzina Sencovu un Koļčenko par vainīgiem saistībā ar viņiem inkriminētiem plāniem sarīkot teroraktus un piesprieda Sencovam 20 gadu cietumsodu, bet Koļčenko – 10 gadus cietumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. drīz būs jāmaina plate.

  2. lietuvieši malači, letiņi kā parasti uzvedas kā pēdējie lempji, pagaidīs, ka ko līdzīgu izdarīs 90 % ES valstu

Draugiem Facebook Twitter Google+