Lietuva iekļūst finālā un kvalificējas Rio 0

Lietuvas basketbola izlase piektdien svinēja uzvaru Eiropas čempionāta pusfināla spēlē un kvalificējās Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.
Pusfināla mačā Lietuva ar rezultātu 67:64 (22:17, 13:17, 13:9, 19:21) apspēlēja Serbijas valstsvienību.
Rezultatīvākais Lietuvas izlasē ar 15 punktiem bija Jons Valančūns, bet ar 13 punktiem izcēlās Renalds Seibutis un Mindaugs Kuzminsks, kura kontā arī deviņas atlēkušās bumbas.
Savukārt Serbijai 16 punktus guva Milošs Teodosičs, bet pa desmit punktiem pievienoja iepriekšējās sezonas ULEB Eirolīgas vērtīgākais spēlētājs Nemanja Bjelica un Miroslavs Raduljica.
Pirmās ceturtdaļas sākumā vadībā atradās serbi (7:4), taču tad lietuviešiem izdevās desmit punktu izrāviens (14:7), līdz ar to izvirzoties vadībā, kur viņi atradās visu pirmo puslaiku. Zīmīgi, ka vienubrīd Lietuvai bija pat 11 punktu pārsvars (28:17), taču turpinājumā Serbija lauza spēles gaitu un pirmā puslaika izskaņā rezultāts bija jau 34:35, serbiem zaudējot tikai par punktu.
Tiesa, vadību Serbija atguva vien trešās ceturtdaļas vidū (41:40). Tomēr ilgi serbi nepriecājās, jo rezultāta pārsvars viņiem bija nepilnas divas minūtes. Uzreiz pēc tam rezultāta pārsvars atkal bija lietuviešiem, kuri vadību spēja noturēt līdz pat pašām mača beigām, svinot uzvaru ar 67:64.
Zīmīgi, ka šo spēli tiesāja Latvijas tiesnesis Oļegs Latiševs.
Kā ziņots, pirmajā pusfināla mačā, pateicoties Po Gasola 40 gūtajiem punktiem, Spānija ar 80:75 pagarinājumā apspēlēja Franciju, kas bija iepriekšējā turnīra čempioni.
Līdz ar to Spānija un Lietuva kvalificējās Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, pievienojoties Argentīnai, ASV, Austrālijai, Brazīlijai, Nigērijai un Venecuēlai. Taču Francija un Serbija cīnīsies par bronzas godalgām. Abi dueļi par medaļām norisināsies svētdien.