Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
27. oktobris, 2014
Drukāt

Lietuvā ierodas sašķidrinātās gāzes termināļa kuģis (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pirmdienas agrā rītā Klaipēdas ostā iestūrēja Dienvidkorejā būvētais kuģis “Independence” jeb “Neatkarība”, kurā atradīsies Lietuvas sašķidrinātās gāzes terminālis. Šodien pulksten 14:00 paredzēta kuģa sagaidīšanas oficiālā ceremonija, kurā piedalīsies arī vairākas ārvalstu amatpersonas.

“Lietuva ir izdarījusi gudru lēmumu, sākot laicīgi būvēt sašķidrinātās gāzes termināli. Lietuvai tagad ir izvēle. Termināļa darbība pārzīmēs visu Baltijas valstu enerģētisko karti. Mūsu rokās tas dos jaunas sviras un brīvību lēmumu pieņemšanā,” sarunā ar ziņu aģentūru “Reuters” norādīja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Turklāt biznesa ziņu interneta vietnei “Bloomberg.com” viņa skaidroja, ka tagad Lietuvai ir iespēja apsvērt iespējas vispār neslēgt līgumus ar Krievijas gāzes kompāniju “Gazprom”. Pašreizējais līgumus ar “Gazprom” Lietuvai beidzas 2015. gada nogalē. “Vienlaikus Lietuva nenoraida iespēju iegādāties Krievijas gāzi, ja tai būs mazāka un konkurētspējīgāka cena,” pamatoja Grībauskaite, norādot, ka šobrīd Lietuva maksā Krievijas energogigantam augstāko cenu no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm par gāzes piegādēm.

“Mums ir bijušas ļoti augstas cenas par energoresursiem. Beidzot esam nodrošinājuši enerģētisko neatkarību. Un šajā neatkarībā mēs varam dalīties ar mūsu kaimiņiem,” paziņoja Lietuvas enerģētikas ministrs Rokas Masjulis.

Pirmdienas agrajā rītā Dienvidkorejā būvētā kuģa ierašanos sagaidīja gan Klaipēdas iedzīvotāji, gan pilsētas viesi, informē Lietuvas ziņu internta vietnes. Cilvēki kuģa ierašanos vērojuši no Ziemeļu mola, kruīzu kuģu termināļa, prāmju piestātnes.

Kuģis ir 294 metrus garš, 46 metrus plats un ar 12,6 metru iegrimi. Uz tā ir četras tilpnes, kurās tiks uzturēta mīnus 160 grādu temperatūra. Lietuvas sašķidrinātās gāzes terminālim darbojoties uz pilnu jaudu, tas varēs uzglabāt līdz pat četriem miljardiem kubikmetru gāzes, kas nodrošinātu teju 80 procentus no visu triju Baltijas valstu kopējā gada pieprasījuma, skaidro interneta vietne “Bloomberg.com”. Paredzams, ka kuģim tiks nodrošināta arī īpaša militārā apsardze.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Ruksis Kalvis-Kalvītis Atbildēt

  Kam pieder Inčukalna krātuve?

 2. pie kaajaam Krieviju Atbildēt

  Cik guuuuuuuuuuuuuuuuuuudrs Lembergs par Krievijas apvienoshanu tirguu.

 3. par ko sajūsma? par izgāztu naudu? eiropā gāzes termināļu jaudas 3 x pārsniedz eiropas vajadzības ja tik ar kuģiem gāzi pievestu, realitātē lielākā daļa termināļu pat netiek lietota jo nav jau tās gāzes ko vest un nav nemaz tik izdevīgi. savstarpejie gāzes vadi būtu daudz aktuālāki, bet vajag jau ar pompu atteikties no kremļa gāzes:) ne jau politiķiem bet iedzivotājiem no savas kabatas būs tas jāapmaksā

 4. … Redziet nu letini, ko valsts dzive nozime nacionali domajosa politikanu naksana pie stures … !

  … Bet mums vel ir jagaida, kaut sadu PATRITISKI DOMAJOSU POLITIKU UN TO PARTIJU apvienosanas ka LIETUVA , NACIONALI DOMAJOSS VALSTS PREZIDENTS mums VARETU dot jau SODIEN — NA + LRA + parejie patriotiskie — kuru sapvieniba dotu UZVAROSO PARTIJU NACIONALU VALDIBU, VALSTS INTERESU ATTISTIBU VISAS EKONOMIJAS UN KULTURALAS JOMAS …. un SVARIGAKAIS, noliktu SX partijas Usikovus un Urbanovicus ka ari Zdanokas pie valsts politisko partiju atkritumu meslenes uz muziem … !

  … BET MUSEJIE NOMENAKLATURAS BARVEZI LAIKAM NEDRIKST, VAI VEL SAJA PAAUDZE SAVIEM NESPEJ DOMAT UN ANALIZET SITUACIJU TALAK PAR DEGUNGALIEM SAJA SASMACETA POLITISKA VIRTUVE … !

  • patriot tu esi gatavs maksāt? Atbildēt

   atteikšanās no kremļa gāzes nozimetu gāzes cenas reiz divi, elektrība ar vismaz 2x dārgāk ja ne vel vairāk, apkures rēķini grieztos…. ..

 5. Ja Lembergam nebūs iebildumu, mēs varētu pievienoties Lietuvas enerģetikas projektiem un uz visiem laikiem izbeigt Krievijas šantāž-ekonomiku Baltijā.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+