×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Lietuvā ierodas sašķidrinātās gāzes termināļa kuģis (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pirmdienas agrā rītā Klaipēdas ostā iestūrēja Dienvidkorejā būvētais kuģis “Independence” jeb “Neatkarība”, kurā atradīsies Lietuvas sašķidrinātās gāzes terminālis. Šodien pulksten 14:00 paredzēta kuģa sagaidīšanas oficiālā ceremonija, kurā piedalīsies arī vairākas ārvalstu amatpersonas.

“Lietuva ir izdarījusi gudru lēmumu, sākot laicīgi būvēt sašķidrinātās gāzes termināli. Lietuvai tagad ir izvēle. Termināļa darbība pārzīmēs visu Baltijas valstu enerģētisko karti. Mūsu rokās tas dos jaunas sviras un brīvību lēmumu pieņemšanā,” sarunā ar ziņu aģentūru “Reuters” norādīja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Turklāt biznesa ziņu interneta vietnei “Bloomberg.com” viņa skaidroja, ka tagad Lietuvai ir iespēja apsvērt iespējas vispār neslēgt līgumus ar Krievijas gāzes kompāniju “Gazprom”. Pašreizējais līgumus ar “Gazprom” Lietuvai beidzas 2015. gada nogalē. “Vienlaikus Lietuva nenoraida iespēju iegādāties Krievijas gāzi, ja tai būs mazāka un konkurētspējīgāka cena,” pamatoja Grībauskaite, norādot, ka šobrīd Lietuva maksā Krievijas energogigantam augstāko cenu no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm par gāzes piegādēm.

“Mums ir bijušas ļoti augstas cenas par energoresursiem. Beidzot esam nodrošinājuši enerģētisko neatkarību. Un šajā neatkarībā mēs varam dalīties ar mūsu kaimiņiem,” paziņoja Lietuvas enerģētikas ministrs Rokas Masjulis.

Pirmdienas agrajā rītā Dienvidkorejā būvētā kuģa ierašanos sagaidīja gan Klaipēdas iedzīvotāji, gan pilsētas viesi, informē Lietuvas ziņu internta vietnes. Cilvēki kuģa ierašanos vērojuši no Ziemeļu mola, kruīzu kuģu termināļa, prāmju piestātnes.

Kuģis ir 294 metrus garš, 46 metrus plats un ar 12,6 metru iegrimi. Uz tā ir četras tilpnes, kurās tiks uzturēta mīnus 160 grādu temperatūra. Lietuvas sašķidrinātās gāzes terminālim darbojoties uz pilnu jaudu, tas varēs uzglabāt līdz pat četriem miljardiem kubikmetru gāzes, kas nodrošinātu teju 80 procentus no visu triju Baltijas valstu kopējā gada pieprasījuma, skaidro interneta vietne “Bloomberg.com”. Paredzams, ka kuģim tiks nodrošināta arī īpaša militārā apsardze.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. nu trīs gadi riņķī leišu “neatkarībai” un varam paskatīties gan uz gāzes, elektrības, apkures cenu pieaugumu un pat papētīt, vai tajā terminālī nav iekšā krievu gāze, ko amerikosi iepērk tepat no krieviem…

 2. Ruksis Kalvis-Kalvītis Atbildēt

  Kam pieder Inčukalna krātuve?

 3. pie kaajaam Krieviju Atbildēt

  Cik guuuuuuuuuuuuuuuuuuudrs Lembergs par Krievijas apvienoshanu tirguu.

 4. par ko sajūsma? par izgāztu naudu? eiropā gāzes termināļu jaudas 3 x pārsniedz eiropas vajadzības ja tik ar kuģiem gāzi pievestu, realitātē lielākā daļa termināļu pat netiek lietota jo nav jau tās gāzes ko vest un nav nemaz tik izdevīgi. savstarpejie gāzes vadi būtu daudz aktuālāki, bet vajag jau ar pompu atteikties no kremļa gāzes:) ne jau politiķiem bet iedzivotājiem no savas kabatas būs tas jāapmaksā

 5. … Redziet nu letini, ko valsts dzive nozime nacionali domajosa politikanu naksana pie stures … !

  … Bet mums vel ir jagaida, kaut sadu PATRITISKI DOMAJOSU POLITIKU UN TO PARTIJU apvienosanas ka LIETUVA , NACIONALI DOMAJOSS VALSTS PREZIDENTS mums VARETU dot jau SODIEN — NA + LRA + parejie patriotiskie — kuru sapvieniba dotu UZVAROSO PARTIJU NACIONALU VALDIBU, VALSTS INTERESU ATTISTIBU VISAS EKONOMIJAS UN KULTURALAS JOMAS …. un SVARIGAKAIS, noliktu SX partijas Usikovus un Urbanovicus ka ari Zdanokas pie valsts politisko partiju atkritumu meslenes uz muziem … !

  … BET MUSEJIE NOMENAKLATURAS BARVEZI LAIKAM NEDRIKST, VAI VEL SAJA PAAUDZE SAVIEM NESPEJ DOMAT UN ANALIZET SITUACIJU TALAK PAR DEGUNGALIEM SAJA SASMACETA POLITISKA VIRTUVE … !

  • patriot tu esi gatavs maksāt? Atbildēt

   atteikšanās no kremļa gāzes nozimetu gāzes cenas reiz divi, elektrība ar vismaz 2x dārgāk ja ne vel vairāk, apkures rēķini grieztos…. ..

 6. Ja Lembergam nebūs iebildumu, mēs varētu pievienoties Lietuvas enerģetikas projektiem un uz visiem laikiem izbeigt Krievijas šantāž-ekonomiku Baltijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+