×
Mobilā versija
+10.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

Lietuva iesniedz Krievijai notu par skrupulozu kravu pārbaudi uz robežas

LETALETA

Lietuva piektdien iesniedza Krievijai protesta notu saistībā ar Lietuvas kravas automašīnu pastiprinātām muitas pārbaudēm uz abu valstu robežas, ko veic Krievijas muitnieki.

 

“Ārlietu viceministrs Andris Krivs pauda dziļas bažas un iesniedza diplomātisko notu par to,” informēja Lietuvas Ārlietu ministrija.

Uz ministriju izsaukts Krievijas vēstnieks Lietuvā Vladimirs Čhikvadze, kuram lūgts paskaidrot pret Lietuvas kravu pārvadātājiem īstenotos diskriminējošos pasākumus, norādīts paziņojumā.

Krievijas muitnieki ceturtdien pastiprināja no Lietuvas iebraucošo kravas automašīnu pārbaudes uz Lietuvas un Kaļiņingradas apgabala robežas.

Lietuvas valsts autopārvadātāju asociācijas  “Linava” prezidents Aļģimants Kondrusevičs aģentūrai BNS sacīja, ka skrupulozām pārbaudēm ir pakļautas visas Krievijā iebraucošās kravas automašīnas, kas uzkrautas Lietuvas robežās. Tādas Krievijas muitnieku rīcības iemeslus viņš nezināja.

“Linava” vadītājs stāstīja, ka Krievija kravām no Lietuvas noteikusi īpašu riska režīmu, bet riska identifikators esot Lietuvā uzkrautas kravas.  “tas nozīmē pilnīgu izkraušanu, pilnīgu kravas pārbaudi, paraugu paņemšanu un to nosūtīšanu uz izmeklēšanu,” stāstīja Kondrusevičs.

Viņš norādīja, ka neoficiāla informācija liecina, ka tas tiek darīts pēc Krievijas muitas dienesta rīkojuma.

Lietuvas autopārvadātāju asociācijas vadītājs atzina, ka tādas pārbaudes procedūras pret Lietuvā uzkrautām kravām ir noteiktas pirmo reizi.

Septembra sākumā Lietuva pieprasīja Krievijai  paskaidrojumus par to, kāpēc Krievijas robežsargi  un muitnieki uz Kaļiņingradas apgabala un Lietuvas robežas veic pastiprinātu abos virzienos braucošu visu Lietuvā reģistrēto vieglo automašīnu kontroli, jo tādēļ uz šīs robežas  veidojas rindas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+