×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Lietuva iesniegs Krievijai notu saistībā ar zvejas kuģa aizturēšanu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lietuva iesniegs Krievijai notu saistībā ar to, ka Krievijas robežsargi ir aizturējuši Lietuvas zvejas kuģi, kā arī uz Lietuvas Ārlietu ministriju (ĀM) izsaukts Krievijas vēstnieks, 19.septembrī paziņoja Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.

“Uz Ārlietu ministriju tika izsaukts Krievijas vēstnieks, viņam pieprasīja paskaidrot apstākļus, pieprasīja atbrīvot kuģa apkalpi, jo tas ir starptautisko tiesību un visu noteikumu pārkāpums. Mēs arī vērsīsimies Eiropas Komisijā un Eiropas Zvejniecības kontroles aģentūrā, sekosim informācijai, novērosim, ar ko tas viss beigsies, un pieprasīsim atbrīvot kuģi un apkalpi. Tuvākajā laikā mēs gribam reģistrēt datus, un kopā ar notu tie tiks nosūtīti Krievijai,” žurnālistiem sacīja Linkevičs.

Viņš uzsvēra, ka kuģis atradies starptautiskajos ūdeņos.

“Viņi zvejoja krabjus starptautiskajos ūdeņos. Pateicoties satelītsistēmai, katra kuģa atrašanās vieta tiek fiksēta līdz stundai,.. tāpēc mēs varam apgalvot, ka kuģis atradās starptautiskajos ūdeņos. Šis incidents sākās ar to, ka piebrauca kuģis ar Krievijas karogu, bruņoti cilvēki pieprasīja doties uz Murmanskas ostu, kad kuģa vadība un kapteinis atteicās to darīt, viņi ar spēku tika atstādināti un kuģis vienalga tika aizvests uz Murmanskas ostu,” teica ministrs.

Krievija piektdien, 19.septembrī, ir aizturējusi Lietuvas zvejas kuģi, un tas tiek vests uz Murmanskas ostu.

“Varam apstiprināt, ka kuģis ir aizturēts un pašlaik tiek vests uz ostu. Mēs pētām notikušā detaļas,” aģentūrai BNS sacīja Lietuvas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Rasa Jakilaitiene.

Lietuva uzstāj, ka kuģa aizturēšana ir starptautisko tiesību pārkāpums.

Savukārt Lietuvas Lauksaimniecības ministrijas Zivsaimniecības departamenta vadītājs Darjus Ņeņus BNS teica, ka kuģis “Jūru vilkas” ir aizturēts par iebraukšanu Krievijas teritoriālajos ūdeņos, tomēr pati aizturēšana notikusi starptautiskajos ūdeņos.

“Mēs konstatējam, ka, mūsuprāt, kuģis tika aizturēts starptautiskajos ūdeņos, pārkāpjot starptautiskās tiesības un vienošanās. Tikai no šīs pozīcijas jautājums kļūst divdomīgs. Ja aizturēšana būtu notikusi Krievijas ekonomiskajā zonā, tad viss būtu skaidrs,” viņš sacīja.

“Mēs pētām visus apstākļus un detaļas, jo incidents ir noticis nesen. Tomēr, spriežot pēc mūsu satelīta sistēmas datiem, kuģis tika aizturēts starptautiskajos ūdeņos un nevis Krievijas ekonomiskajā zonā, un tas tur zvejoja,” klāstīja ministrijas pārstāvis.

“Sakaru sistēmas satelīti, kurus izmanto gan [Starptautiskā Robežu un ūdens] komisija, gan Eiropas Zivsaimniecības kontroles aģentūra, kā arī mūsu inspektori, liecina, ka kuģis iegāja [Krievijas ūdeņos] 18.septembrī un tā bija īsa, apmēram stundu ilga ieiešana. Viņi tik īsā laikā viņi neko tur nevarēja izdarīt,” piebilda Ņeņus.

Viņš sacīja, ka kuģa apkalpi veido 28 cilvēki, no kuriem trīs ir Lietuvas pilsoņi. Pagaidām nav precīzas informācijas par pārējo apkalpes locekļu valstisko piederību, tomēr “viņi, visticamāk, nav Eiropas Savienības pilsoņi”.

Krievijas ziņu aģentūra “Interfax” vēstīja, ka kuģis aizturēts, kad mēģinājis doties uz Norvēģijas ekonomisko zonu, lai izvairītos no aizturēšanas.

Uz kuģa atrastas 15 tonnas krabju, kas noķerti Krievijas ekonomiskajā zonā, norādīja “Interfax”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. iesniegt vajag savam paša kuģim kas zvejo kur nepienākas. pa lielam tā ir zagšana un valsts tagad ko savus zagļus aizstāv starptautiski?

Draugiem Facebook Twitter Google+