Kultūra
Teātris un kino

Lietuvā iestudētas Annas Sakses “Pasakas par ziediem” 1

Publicitātes foto

Viļņas leļļu teātrī “Lele” šai sezonā iestudēta visai ģimenei domāta izrāde “Puķu stāsti”, kas veidota pēc latviešu rakstnieces Annas Sakses pazīstamā krājuma “Pasakas par ziediem”.

Kā atzinusi izrādes režisore Nijole Indrjūnaite, savai izrādei viņa apzināti izvēlējusies priecīgākās no visām krājuma pasakām. “Sakse sarakstījusi arī daudz bēdīgu, pat traģisku pasaku, es pat teiktu, ka nepamatoti bēdīgu. Uz pasauli var palūkoties dažādi, bet mani traģisks skatījums neuzrunā,” viņa sacijusi.

Pēc režisores teiktā, savā iestudējumā viņa centusies runāt gan par atšķirīgu raksturu sadursmēm, gan par tām vērtībām, kas atsedz katra cilvēka skaistākās īpašības un ļauj viņam uzziedēt.

“Reizēm tiešām nav vienkārši saskarties ar visdažādāko pasugu un raksturu ļautiņiem – narcisēm, tulpēm, mežrozēm, vērmelēm, puķuzirnīšiem. Taču mīlestība ir labākais dārznieks. Tā izravē visas nezāles – liekās emocijas, ambīcijas, ilūzijas, bet dažkārt pārstāda puķi citā vietā, un dārzs uzzied,” piebildusi Indrjūnaite.

Izrādes radošajā komandā ir galvenokārt sievietes – māksliniece Aušra Bagočūnaite-Paukštiene, aktrises Sigita Mikalauskaite, Elvīra Piškinaite un Almira Grībauskaite, bet tajā netrūks arī izteiktas vīrišķas nots – izrādes mūziku sarakstījis komponists Fausts Latēns, viņš pats arī iedziedājis savas dziesmas. “Fausta balss skan kā tāds mūžīgo ilgu mākonis,” stāstījušas izrādes veidotājas.

LA.lv