×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Lietuvā iestudēts “Zelta zirgs” uzdod jautājumus par brīvību

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 23. maijā plkst.19 Teātra mājā “Zirgu pasts” aicina uz izrādi “No zirga līdz personībai”, kas iestudēta pēc Raiņa lugas “Zelta zirgs” motīviem, stāsta LKA pārstāve Līva Brice.

Izrādes ideja tapa režisora refleksijās par Raiņa darbu: vai mēs patiesi esam brīvi? Kā mēs katrs individuāli sasniedzam savu brīvību un kad saprotam, ka brīvība ir sasniegta? Ko ar iegūto brīvību darīt? Brīvība un Raiņa luga “Zelta zirgs” – iespēju ir daudz, bet kā šādu lugu saistoši parādīt skatītājam? Tie ir tikai daži no jautājumiem, ko uzdod radošā komanda.

Režisors un Latvijas Kultūras akadēmijas lektors Elmārs Seņkovs kopā ar 2.aktieru kursa studentiem 16. un 17. maijā devās uz Viļņu, lai piedalītos starptautiskā teātra festivālā “TYLOS!” (“Klusums!”).

Studenti festivālā spēlēja izrādi “No zirga līdz personībai”, kas tapusi pēc Raiņa lugas “Zelta zirgs” motīviem Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijas 2. maģistra kursa studenta Gilda Aleksas režijā. Tā iestudēta latviešu teātra skatītājam mazāk ierastā spēlēšanas manierē, pārstāvot t.s. spēles teātri, kurā, režisora Gilda Aleksas vārdiem runājot, “alegorijas tiek skaidrotas un rādītās tieši, neatstājot vietu un laiku nekontrolētām domām”.

Elmārs Seņkovs studentu dalību Viļņas festivālā vērtē atzinīgi: “Tā bija vērtīga pieredze dalīties ar mūsu kaimiņzemes draugiem savā viedoklī par mūsu valsti, mērķiem un ideāliem. Uzdot tos jautājumus, kas ir aktuāli arī viņiem. Būtiski bija prezentēt Raiņa lugu “Zelta Zirgs”, materiālu, kuru drosmīgi uzņēmās realizēt Gilds Aleksa. Studenti ir gandarīti par sadarbību ar Gildu.”

Nākamā izrāde plānota LKA skatuves mākslas festivāla “Patriarha rudens” ietvaros septembrī/ oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+