×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. februāris, 2017
Drukāt

Lietuva ir stipra un nesalaužama (1)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite Valsts atjaunošanas dienā vakar apsveica Lietuvas iedzīvotājus un uzsvēra, ka Lietuva ir bijusi stipra un nesalaužama.

1918. gada 16. februārī Lietuvas padome parakstīja dokumentu, kurā pasludināja, ka Lietuva atjauno neatkarīgu, uz demokrātiskiem pamatiem balstītu valsti ar galvaspilsētu Viļņu un norobežojas no visām valstiskajām saitēm, kādas tai jebkad bijušas ar citām tautām. Lietuva līdz šai dienai ir nogājusi cienījamu 99 gadu ceļu, izturot visus pārbaudījumus, nesalūstot un paliekot stipra. Tas ir lielākais mūsu valsts sasniegums,” teikts Grībauskaites apsveikumā. Prezidente norādīja, ka 16. februāris pirms gandrīz gadsimta iemiesoja vislielāko lietuviešu tautas sapni. “Centieni un pienākums tagad saglabāt un aizstāvēt mūsu valstiskumu sasaista mūs ar apņēmīgajiem romantiķiem, kas pagājušā gadsimta sākumā par savu mērķi noteica sniegt Lietuvai valstiskumu, identitāti, valodu un pašapziņu, kuru tai atņēma un iznīcināja viena okupācija pēc otras,” klāstīja Grībauskaite.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko vakar lietuviešu valodā sveicis Lietuvu Valsts atjaunošanas dienā, uzsverot, ka Lietuvas draudzīgo atbalstu jūt visa Ukraina. “Mūsu tautām un valstīm valstiskums un tā aizstāvēšana ir tas kopīgais pamats, kas ved Ukrainu un Lietuvu uz uzvaru, uz attīstību un uzplaukumu kopīgajā Eiropas saimē. Mūsu valstu un tautu stratēģisko partnerību pārbaudījusi vēsture,” viņš sacīja uzrunā, ko pārraidīja Lietuvas televīzija. “Esam pateicīgi Lietuvai par nemitīgu politisko atbalstu un nopietnu praktisko palīdzību. Sveicam svētkos! Kopā – līdz uzvarai!” savu apsveikumu lietuviski nobeidza Porošenko.

ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons apsveicis Lietuvu valsts neatkarības svētkos, uzsverot sadarbību drošības jomā abu valstu starpā. “Lietuva ir uzticama demokrātijas, brīvo tirgu un cilvēktiesību aizstāve. Mūsu draudzība ar Lietuvas iedzīvotājiem ir balstīta uz to, ka šīs vērtības ir mums kopīgas, ko apliecina Lietuvas spēcīgais ieguldījumus starptautiskajos centienos cīņā pret [džihādistu grupējumu] “Islāma valsts” un stabilitātes veicināšanā Afganistānā,” teikts Tilersona apsveikumā, kas nosūtīts ASV prezidenta Donalda Trampa un ASV iedzīvotāju vārdā. Tilersons norādīja, ka sadarbība starp Lietuvu un ASV kā NATO dalībvalstīm padziļināsies.

“Nešaubos, ka sadarbība drošības jomā starp Lietuvu kā novērtētu NATO dalībvalsti un ASV turpinās nostiprināties, un mūsu saistības pret mūsu kopīgo aizsardzību būs nelokāmas,” solīja ASV valsts sekretārs.

Pagājušajā nedēļā ASV prezidents Donalds Tramps apsveica Lietuvu gaidāmajā neatkarības pasludināšanas gadadienā, pateicās par atbalstu Ukrainai un atzinīgi novērtēja aizsardzības izdevumu palielinājumu. Vēstulē Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei Tramps Lietuvu raksturojis kā “līderi demokrātijas veicināšanā un transatlantiskās kopienas stiprināšanā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+