Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
23. maijs, 2013
Drukāt

Lietuvā izstrādāts minisatelīts kosmosa atkritumu vākšanai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lietuvas entuziastu grupa ir izstrādājusi minisatelītu kosmosa atkritumu vākšanai, kuru novembrī paredzēts ievirzīt orbītā ap Zemi ar ASV Nacionālās aeronautikas un komosa pārvaldes (NASA) nesējraķeti, ziņoja portāls euronews.com.

“Neraugoties uz mazajiem izmēriem, aparāts varētu darboties kā kosmosa sētnieks,” sacīja projekta vadītājs Vītenis Buzs.

Satelītu izstrādāja apmēram 300 cilvēku – zinātnieki, studenti, inženieri un programmētāji.

“Ir gatavi visi funkcionālie modeļi. Notiek to integrācijas -savienošanas vienā veselumā process,” sacīja Buzs.

Miniatūrā ierīce, kuras svars nedaudz pārsniedz kilogramu, ar savu ekoloģiskumu ir piesaistījusi starptautiskās kosmosa pētnieku sabiedrības uzmanību.

Viena no pievilcīgākajām idejām lietuviešu projektā ir iespēja to izmantot kosmosa atkritumu vākšanai.

“Savienojoties ar lielāku mākslīgo kosmosa ķermeni, minisatelīts ieslēdz savu dzinēju, lai palēninātu objekta kustības ātrumu. Līdz ar to šis ķermernis nonāk atmosfērā  un sadeg, bet [kosmosa] sētnieks dodas uz nākamo objektu,” Buzs izskaidroja kosmosa atkritumu vākšanas tehnoloģiju.

Satelīts apmēram pusgadu darbosies orbītā 400 kilometrus virs Zemes. Tas nosaukts par “Lituanica SAT-1”, pieminot lidmašīnu “Lituanica”, ar kuru divi lietuvieši 1933.gadā veica lidojumu pāri Atlantijas okeānam.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+