×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. novembris, 2016
Drukāt

Lietuva: Krievija mērķtiecīgi militarizē Kaļiņingradu (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Izvietojot Kaļiņingradas apgabalā jaunu raķešu kompleksu, Krievija mērķtiecīgi un konsekventi turpina šīs teritorijas militarizēšanu, cenšoties ierobežot sabiedroto spēku nokļūšanu Baltijas valstīs, paziņojusi Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Kā ziņots, aģentūra “Interfax”, atsaucoties uz informētu avotu, pirmdien vēstīja, ka Krievijas Kaļiņingradas apgabalā izvietotais karaspēka grupējums papildināts ar mobilā krasta raķešu kompleksa “Bastion” divizionu, un militārie eksperti lēš, ka šāds komplekss, kas izmanto virsskaņas pretkuģu raķetes “Oniks”, faktiski spētu bloķēt kuģiem iekļūšanu Baltijas jūrā caur Dāņu šaurumiem un “nosegt” visus iespējamos mērķus Polijas teritorijā. Šā kompleksa kaujas komplektā var būt līdz 36 raķetēm.

“Šajā konkrētajā gadījumā Krievija, dislocējot Kaļiņingradā krasta raķešu kompleksu “Bastion”, stiprina savu A2/AD [pretinieka atturēšana, padarot uzbrukuma iespējamību pārāk sarežģītu un bīstamu] potenciālu Baltijas jūras reģionā. Šī bruņojuma sistēma paredzēta, lai ierobežotu piekļuvi pa jūras ceļu, apgrūtinātu sabiedroto papildspēku nokļūšanu Lietuvā, Latvijā un Igaunijā pa Baltijas jūru,” norādīts ministrijas Sabiedrības informēšanas nodaļas atbildē uz ziņu aģentūras BNS jautājumu.

“Šāda Krievijas rīcība neveicina drošības stiprināšanu Eiropā,” teikts komentārā. Kā norādījusi ministrija, tā gaida, ka Krievija par šo spēku dislocēšanu informēs NATO.

“Mēs uzskatām, ka Krievijas Federācijai jāsniedz NATO informācija par savu bruņoto spēku un bruņojuma modernizēšanu un dislocēšanu, kā arī par plaša mēroga militāro mācību rīkošanu. NATO no savas puses jau jūlijā informēja Krieviju par Varšavas samitā pieņemtajiem lēmumiem, un NATO ir gatava arī sniegt informāciju par lielākajām 2016.gada mācībām. Tādu pašu attieksmi mēs sagaidām arī no Krievijas puses,” uzsver Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Kā norādīja “Interfax”, komplekss “Bastion” paredzēts jūras piekrastes aizsardzībai vairāk nekā 600 kilometru garumā un spēj dot triecienus kuģiem un sauszemes mērķiem arī intensīvas radioelektroniskās pretdarbības apstākļos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lietuva ir vienkārši norūpējusies par savas valsts drošību, jo Kaļiņingradas apgabals robežojas ar Lietuvu.
    Bet krievi tur ved un ved savus “iskanderus un bastionus”, sūta tur kuģus un karaspēku. Kad NATO baltiešiem atsūta kādu simbolisku rotu uz mācībām, tad Krievija uzreiz saceļ tādu brēku, it kā pasaules gals būtu klāt. Tūlīt tiek izvietotas papildu 3 divīzijas pie viņu austrumu robežas un bars raķešu pie rietumu robežas! Tad kuram te ir pazudusi vēsturiskā atmiņa un kurš te stāda kuram ultimātus? Lietuvieši jau nav tādi muļķi, par kādiem jūs viņus uzskatāt, uzrunājot te ar savām replikām.

  2. Ну вообще ..! Бралюкасы ставят ультиматумы России! Совсем рамцы попутали.

  3. Lietuva tomēr nav pasaules naba, pat ja labprāt tāda būtu. Ar vēsturisko atmiņu ari šiem kaut kā klibo.

Draugiem Facebook Twitter Google+