Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
23. janvāris, 2014
Drukāt

Lietuvā “Maxima” piespriež sodu par negodīgu uzņēmējdarbības praksi

Foto - LETAFoto - LETA

Veikals "Maxima"

Viens no lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem Lietuvā “Maxima” sodīts ar 40 tūkstošu litu (11,6 tūkstošu eiro) soda naudu par negodīgu uzņēmējdarbības praksi.

Lietuvas Konkurences padome paziņoja, ka sods “Maxima LT” noteikts par to, ka uzņēmuma līgumos ar pārtikas produktu un dzērienu kompānijām bija iekļauts noteikums, kas paredz, ka tam ir tiesības neierobežotā apmērā atdot piegādātājam pārtikas produktus un dzērienus un piegādātāja pienākums ir šīs preces pieņemt. Tādējādi, kā secināja Konkurences padome, tika pārkāpts likums, kas aizliedz mazumtirdzniecības uzņēmumu negodīgas darbības.

Konkurences padome, kas izmeklēšanu šajā lietā sāka pērn 24.septembrī, norādīja, ka “Maxima LT” pārkāpumu turpināja nepilnu četru gadu garumā – no 2010.gada aprīļa līdz 2013.gada 3.decembrim.

Padomes rīcībā esošā informācija liecina, ka no 2013.gada jūnija “Maxima LT” sarunās ar piegādātājiem izmantoja jaunus līgumus, tomēr tie tika parakstīti ar jauniem piegādātājiem. Vēlāk 2013.gada decembrī kompānija informēja visus savus piegādātājus, ka atsakās no iepriekšējās prakses.

Lietuvas Konkurences padomes lēmumu 20 dienu laikā var apstrīdēt Viļņas rajona administratīvajā tiesā.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+