Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
23. janvāris, 2014
Drukāt

Lietuvā “Maxima” piespriež sodu par negodīgu uzņēmējdarbības praksi

Foto - LETAFoto - LETA

Veikals "Maxima"

Viens no lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem Lietuvā “Maxima” sodīts ar 40 tūkstošu litu (11,6 tūkstošu eiro) soda naudu par negodīgu uzņēmējdarbības praksi.

Lietuvas Konkurences padome paziņoja, ka sods “Maxima LT” noteikts par to, ka uzņēmuma līgumos ar pārtikas produktu un dzērienu kompānijām bija iekļauts noteikums, kas paredz, ka tam ir tiesības neierobežotā apmērā atdot piegādātājam pārtikas produktus un dzērienus un piegādātāja pienākums ir šīs preces pieņemt. Tādējādi, kā secināja Konkurences padome, tika pārkāpts likums, kas aizliedz mazumtirdzniecības uzņēmumu negodīgas darbības.

Konkurences padome, kas izmeklēšanu šajā lietā sāka pērn 24.septembrī, norādīja, ka “Maxima LT” pārkāpumu turpināja nepilnu četru gadu garumā – no 2010.gada aprīļa līdz 2013.gada 3.decembrim.

Padomes rīcībā esošā informācija liecina, ka no 2013.gada jūnija “Maxima LT” sarunās ar piegādātājiem izmantoja jaunus līgumus, tomēr tie tika parakstīti ar jauniem piegādātājiem. Vēlāk 2013.gada decembrī kompānija informēja visus savus piegādātājus, ka atsakās no iepriekšējās prakses.

Lietuvas Konkurences padomes lēmumu 20 dienu laikā var apstrīdēt Viļņas rajona administratīvajā tiesā.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+