Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
23. janvāris, 2014
Drukāt

Lietuvā “Maxima” piespriež sodu par negodīgu uzņēmējdarbības praksi

Foto - LETAFoto - LETA

Veikals "Maxima"

Viens no lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem Lietuvā “Maxima” sodīts ar 40 tūkstošu litu (11,6 tūkstošu eiro) soda naudu par negodīgu uzņēmējdarbības praksi.

Lietuvas Konkurences padome paziņoja, ka sods “Maxima LT” noteikts par to, ka uzņēmuma līgumos ar pārtikas produktu un dzērienu kompānijām bija iekļauts noteikums, kas paredz, ka tam ir tiesības neierobežotā apmērā atdot piegādātājam pārtikas produktus un dzērienus un piegādātāja pienākums ir šīs preces pieņemt. Tādējādi, kā secināja Konkurences padome, tika pārkāpts likums, kas aizliedz mazumtirdzniecības uzņēmumu negodīgas darbības.

Konkurences padome, kas izmeklēšanu šajā lietā sāka pērn 24.septembrī, norādīja, ka “Maxima LT” pārkāpumu turpināja nepilnu četru gadu garumā – no 2010.gada aprīļa līdz 2013.gada 3.decembrim.

Padomes rīcībā esošā informācija liecina, ka no 2013.gada jūnija “Maxima LT” sarunās ar piegādātājiem izmantoja jaunus līgumus, tomēr tie tika parakstīti ar jauniem piegādātājiem. Vēlāk 2013.gada decembrī kompānija informēja visus savus piegādātājus, ka atsakās no iepriekšējās prakses.

Lietuvas Konkurences padomes lēmumu 20 dienu laikā var apstrīdēt Viļņas rajona administratīvajā tiesā.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+