×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Lietuvā meklē CIP cietumus

Lietuvā vakar ieradās Eiropas Parlamenta delegācija, lai izmeklētu ziņas par slepena ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) cietuma atrašanos Lietuvā.

 

EP Pilsonisko brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas locekļi Viļņā uzturēsies līdz piektdienai. Vizītes programmā paredzēts, ka eiroparlamentārieši tiksies ar Lietuvas ģenerālprokurora vietnieku Darju Raulušaiti un prokuroru Irmantu Miķeļoni. Pēc tam paredzēta tikšanās ar Cilvēktiesību novērošanas institūta pārstāvjiem. Šodien EP deputātu delegācija tiksies ar Lietuvas tieslietu ministru Remiģiju Šimaši un apmeklēs Valsts drošības departamenta (VDD) bāzi Antaviļos Viļņas pievārtē, kur, kā vēsta daži plašsaziņas līdzekļi, iespējams, darbojies slepenais cietums. VDD solījis izrādīt delegācijai telpas. Pēc tam paredzētas tikšanās arī ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti un Civilās aviācijas pārvaldes pārstāvjiem. Vizītes pēdējā dienā, piektdien, eiroparlamentāriešu delegācija apmeklēs Ārlietu ministriju un parlamentu.

18. aprīlī Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju, aicinot izmeklēt ziņas par CIP cietumiem, kā arī pauda nožēlu, ka dažas Eiropas Savienības valstis nav izmeklējušas aizdomas par saistību ar šādiem cietumiem, un atzinīgi novērtēja plānu izveidot ES īpašā pārstāvja amatu cilvēktiesību jautājumos.

Cilvēktiesību aizstāvības organizācija “Amnesty International” apsūdzējusi Lietuvu un Skandināvijas valstis par pārāk pasīvu darbību, lai izmeklētu iespējamo CIP slepeno cietumu atrašanos savās teritorijās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+