×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Lietuva mudina ES izdarīt spiedienu uz Krieviju

Foto - AFPFoto - AFP

Lietuva asi kritizējusi Krieviju par pastiprinātajiem robežkontroles pasākumiem, norādot, ka to ieviešanai ir politiski iemeseli, raksta interneta vietne “EUObserver.com”.

Lietuvas ārlietu ministrs Linas Linkevičus (attēlā) paziņojis, ka ieviestie robežkontroles pasākumi ir Krievijas mēģinājumus iebiedēt bijušās padomijas valstis, kuras vēlas tuvināties Eiropas Savienībai. “Zinot, kādi pasākumi ieviesti pret Ukrainu un Moldovu, un redzot, cik skrupolozi uz robežas tiek pārbaudītas no Lietuvas braucošās kravas automašīnas, kļūst skaidrs, ka šos notikumus nevar skatīti neatkarīgi vienu no otra,” sacīja Linkevičus. Viņš arī mudināja pārējās ES dalībvalstis izteikt asu nosodījumu Krievijai par to, ka tā nepilda savas starptautiskās līgumsaistības. “Mēs mudinām Krieviju pātraukt šādu diskriminējošu izturēšanos pret Lietuvu kā pašreizējo ES Padomes prezidējošo valsti,” paziņoja Linkevičus.

Lietuva novembrī rīkos ES virsotņu sanāksmi, kuras laikā iecerēts parakstīt ES brīvās tirdzniecības līgumu ar Ukrainu. Turklāt Lietuva bijusi viena no skaļākajām Krievijas kritiķēm tās pēdējā laikā ieviesto tirdzniecības liegumu ar Ukrainu un Moldovu dēļ. Tāpat Lietuva Krievijai jau iesniegusi protesta notu un aicinājusi tās vēstnieku Viļņā Vladimiru Čhikvadzi paskaidrot pret Lietuvas kravu pārvadātājiem īstenotos diskriminējošos pasākumus. “Krievijas amatpersonu klusēšana un situācijas nepaskaidrošana nepalīdz risināt problēmas,” piebilda Linkevičus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+