×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Lietuvā nedēļas laikā elektrības cena kāpusi par 16% (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Līdz ar aukstāka laika iestāšanos un atbilstošu elektroenerģijas patēriņa pieaugumu vidējā elektroenerģijas cena Lietuvā nedēļas laikā cēlusies par 16%, bet aizvadītā gada laikā kritusies par 17%. Elektroenerģijas biržā “Nord Pool Spot” Lietuvas tirdzniecības zonā tā pagājušajā nedēļā sasniedza 36,1 eiro par megavatstundu (MWh).

Nedēļas laikā elektroenerģijas patēriņš Lietuvā pieaudzis par 11%, bet vēja enerģijas īpatsvars kopējā patēriņā sarucis no 13 līdz 5%, paziņojis uzņēmums “Litgrid”.

Turklāt no 1.janvāra Lietuva slēgusi Viļņas trešo termoelektrostaciju, kas bija lielākā valstī un pēdējo nedēļu laikā ražoja aptuveni 7% no visas patērētās elektroenerģijas.

Pagājušajā nedēļā Lietuva importēja 75% no kopējā patēriņa. 41% tika importēts no Ziemeļvalstīm, 25% – no Polijas, bet pārējā daļa – no trešajām valstīm.

Latvijas un Igaunijas starpsavienojumu caurlaidība no 28.decembra līdz 3.janvārim izmantota vidēji par 91%, Lietuvas un Latvijas – par 31%, Lietuvas un Baltkrievijas – par 4% un Lietuvas un Polijas – par 82%.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Elektroenerģijas biržā “Nord Pool Spot” Lietuvas tirdzniecības zonā tā pagājušajā nedēļā sasniedza 36,1 eiro par megavatstundu (MWh). Tatad 0.0361 eiro par 1 kilovatstundu. Nav nevienu vardu cik maksa pateretajam un kadas peļnas daudzums aiziet transatlantiskajam krapniekim un cik paliek pašmaju krapniekiem un cik atliek tautas socialas pateriņam?

  2. El.energijas pateretajiem cenas bija nemainigas,bet no Jauna gada pat cena tiek samazinata.Laikam Latvijas iedzivotaji tiek sagatavoti cenu pieaugumam?

Draugiem Facebook Twitter Google+