×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

Lietuva neizdod Krievijai Gruzijas opozīcijas līderi (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas Ģenerālprokuratūra noraidījusi Krievijas prasību izdot tai Gruzijas opozīcijas līderi Givi Targamadzi, ko Maskava apsūdz kūdīšanā uz masu nekārtībām un to finansēšanā.

 

Bet Interpols nolēmis svītrot no savas datubāzes Krievijas prasību par Targamadzes izsludināšanu starptautiskajā meklēšanā, kas tur ievietota pirms nepilniem trim mēnešiem, kad gruzīnu politiķis kā savas valsts parlamenta pārstāvis ieradās vizītē Viļņā. Targamadze, kas Lietuvā uzturas kopš februāra, vakar preses konferencē Seimā pateicies šai valstij, tās tiesībsargāšanas iestādēm un parlamenta deputātiem un sacījis, ka gatavojas atgriezties dzimtenē.

Pēc politiķa teiktā, darba vizītē Viļņā viņš tobrīd ieradies pēc Seima deputātu uzaicinājuma, lidojot caur Rīgu, kur nekādas problēmas nav radušās. Nonācis Lietuvā, viņš uzzinājis, ka Krievija viņu izsludinājusi starptautiskajā meklēšanā, un vispirms nodrošinājies ar Lietuvas advokātu palīdzību, bet pēc tam informējis prokuratūru, ka atrodas Viļņā un ir gatavs sadarboties ar tiesībsargāšanas iestādēm.

“Gribēju, lai tiktu noskaidrota patiesība,” skaidrojis Targamadze. “Mans mērķis bija ne tikai pašam palikt brīvībā, bet arī radīt precedentu, lai Krievijas varas iestādes nevarētu vajāt sev nevēlamus cilvēkus ārpus Krievijas robežām tik sekmīgi, kā tas tiek darīts pašā Krievijā.”

Lietuvas Ģenerālprokuratūra izskatīja Krievijas atsūtīto prasību par Targamadzes izdošanu un krimināllietas dokumentus un jau aprīlī noteica, ka Lietuvas likumi neparedz kriminālatbildību par viņam inkriminēto darbību, tā ka izdot viņu nav pamata.

Lietuvas Seima deputāts, Tēvzemes savienības–Lietuvas kristīgo demokrātu pārstāvis Mants Adomēns izteicis gandarījumu, ka Krievijai nav izdevies veicināt neuzticēšanos Lietuvas un Gruzijas attiecībās.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ziķeri leiši!

Draugiem Facebook Twitter Google+