×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. marts, 2017
Drukāt

Lietuvā nerimst sašutums par nežēlīgi nogalināto Ievu (2)

Foto BNS/Scanpix/LETAFoto BNS/Scanpix/LETA

Lietuvā nerimst sašutums par nolaupītās lietuvietes Ievas Strazdauskaites slepkavību. Svētdien Viļņas tiesa četriem aizdomās par jaunās sievietes slepkavību turētajiem vīriešiem piemērojusi trīs mēnešus ilgu apcietinājumu. Tikmēr likumsargi aicinājušu sašutušo sabiedrību nesaistīt visus romu tautības cilvēkus ar šo noziegumu, raksta Lietuvas plašsaziņas līdzekļi.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā plašu rezonansi izraisīja noslepkavotās lietuvietes lieta, kuru piektdien likumsargi atrada apraktu mežā. Aizdomās par meitenes slepkavību aizturēti seši romu tautības vīrieši – vienas ģimenes locekļi. Policijas galvenā versija meitenes slepkavībai ir saistīta ar vēlmi iegūt viņas dārgo automašīnu.

Lietuvā par šādu noziegumu var piespriest mūža ieslodzījumu.

Lietuvas prokuratūra atzina, ka veikts milzīgs darbs, lai atrastu nolaupīto meiteni. Pirmais meiteni sācis meklēt viņas draugs. Ieva viņam bija pateikusi konkrētu laiku, kad  ieradīsies Viļņā. Kad meitene norunātājā laikā neieradās un neatbildēja uz telefona zvaniem, viņš mēģināja noskaidrot, vai nav noticis ceļu satiksmes negadījums.  Vēlāk policijā ar iesniegumu par meitenes pazušanu vērsās viņas vecāki.

Tikmēr Lietuvas sabiedrība sociālajos tīklos neslēpj sašutumu par jaunās meitenes slepkavību, īpaši izceļot faktu, ka slepkavību pastrādājuši romu tautības cilvēki, vainojot arī pārējos šīs tautības pārstāvjus dažādos noziegumos. Likumsargi vērsušies pie iedzīvotājiem ar aicinājumu atturēties no linča tiesas, naidīgiem un rasistiskiem izteikumiem, kas vērsti pret romu tautības cilvēkiem.

Foto Facebook/Lietuvas policijaFoto Facebook/Lietuvas policija

Jau vēstīts, ka pēc vairāku dienu meklēšanas, mežā Ķedaiņu rajonā tika atrastas nogalinātās Ievas mirstīgās atliekas. Policija iepriekš stāstīja, ka noziedzinieki imitējuši ceļu satiksmes negadījumu, kura laikā meiteni un automašīnu nolaupīja. Meitene nogalināta jau tajā pašā vakarā.

Jau vēstīts, ka šā gada 5. martā ceļā uz Viļņu bezvēsts bija pazudusi 26 gadus vecā
Ieva Strazdauskaite, un tika izsludināta starptautiska meklēšana.

Sieviete izbraukusi no Plunges, lai dotos uz Viļņu, bet pēc Kauņas sakari ar viņu pazuduši. Par meitas pazušanu vecāki ziņoja plkst.21.00. Policija nekavējoties izvērsa intensīvu pazudušās meitenes meklēšanu, nākamajā dienā viņas automašīna “Audi A7” atrasta mežā, taču pagāja gandrīz nedēļa, līdz tika atrastas viņas mirstīgās atliekas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. hāni,nāni gater. Atbildēt

    Lietuvas,Latvijas čigāniem ir jāatstāj valsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+